Złota @ dla Gminy Prusice

Dorota Leń | Czwartek 20.06.2013 aktualizacja: 20.06.2013, 23:59
Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz w środę 19 czerwca 2013 roku w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odebrał Złotą @ 2013 - Samorządowy Lider Cyfrowej Polski dla Gminy Prusice w kategorii Lider Cyfrowej Administracji.

W dniach 19 - 21 czerwca 2013 roku w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się 17. Konferencja „Miasta w Internecie”, podczas której w pierwszy dzień przyznano prestiżowe Statuetki Złota @ 2013. Celem tego konkursu jak podkreślają pomysłodawcy jest wyłonienie i promowanie samorządów lokalnych, podejmujących aktywne i skuteczne działania na rzecz rozwoju cyfrowego.

– To prestiżowe wyróżnienie trafia do samorządów, które nie bacząc na różnego rodzaju trudności, podejmują trud wdrażania rozwiązań teleinformatycznych, poprawiających działanie wciąż "raczkującej" w Polsce e-administracji – mówi Krzysztof Głomb, autor programu tegorocznej Konferencji MWI.

Jury złożone z ekspertów, którzy na co dzień zajmują się rozwiązaniami informatycznymi dla administracji, ocenia skuteczność, kompleksowość i innowacyjność działań na rzecz rozwoju cyfrowego gmin w kilku najważniejszych obszarach tematycznych.

W tym roku w ramach konkursu Złota @ - Samorządowy Lider Cyfrowej Polski w kategorii Lider Cyfrowej Administracji ta prestiżowa statuetka trafiła do Gminy Prusice. Nagrodę i pamiątkowy dyplom podczas uroczystej gali odebrał Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz.

Nagroda w postaci Złotej @ motywuje nas – samorząd prusicki – do jeszcze cięższej pracy. Na pewno nie spoczniemy na laurach, a wręcz przeciwnie będziemy szukać nowych możliwości biznesowych i przekładać je na samorząd oraz będziemy starać się współpracować z podmiotami biznesowymi – podkreśla laureat Samorządowego Lidera Cyfrowej Administracji Burmistrz Igor Bandrowicz dodając: - Mamy nadzieję, że ta Złota @ będzie się przyglądała naszej codziennej pracy i nowych wyzwaniach technologicznych, a za rok dołączy do niej jej siostra - druga Złota @.

Jak podkreśla włodarz Gminy przed nami rok ciężkiej pracy i nowych wyzwań, gdyż Gmina Prusice będzie realizowała trzy spore projekty cyfrowo – informatyczne. W 2014 roku zostanie zakończona budowa sieci szerokopasmowej, to zadanie, które jest realizowane wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Kolejne działanie to zamontowanie 20 kamer w miejscach atrakcyjnych turystycznie w ramach realizacji projektu „Monitoring miejsc atrakcyjnych turystycznie w Gminie Prusice”, na który pozyskano dofinansowanie w wysokości ponad 260 tys. zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2007 – 2013. Samorząd prusicki jest w trakcie realizacji projektów dofinansowanych w ramach działania 8.3 POIG dotyczących Informatyzacji Gminy Prusice jako przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, na które pozyskano już ponad 2,7 mln zł dotacji.

Mamy nadzieję, że te działania i szereg innych pomysłów pozwolą nam na zdobycie kolejnej Złotej @ i to nie tylko  w kategorii Lider Cyfrowej Administracji, ale także Samorządowy Lider Szerokopasmowego Internetu. 

|