Zebrano 12 tys. zł na XXIII Finale WOŚP w Prusicach

Dorota Leń | Niedziela 18.01.2015 aktualizacja: 18.01.2015, 10:21
W niedzielę 11 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół w Prusicach odbył się XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach wydarzenia miała miejsce akcja krwiodawstwa. Na scenie WOŚP zagrali: „Strupinianie”, „Trzy Dęby”, „Vox Domini”, zespół wokalno – muzyczny z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, „The Imortals” oraz „Po Horyzont”. Przed zgromadzoną publicznością zatańczyły zespoły taneczne ze szkół w Prusicach, w Skokowej oraz z Piotrkowic. Natomiast na stawie w Prusicach kąpał się Wrocławski Klub Morsa. Tradycyjnie nie zabrakło jak to przystało na finał WOŚP licytacji. Imprezę zakończono światełkiem do nieba.

Na terenie szkoły znajdował się sklepik orkiestrowy z niespodziankami oraz pysznym ciastem, kawą i herbatą, a także z żurem z wkładką prowadzony przez Stowarzyszenie Prusiczanin.

Całkowity dochód z licytacji, sklepiku i z puszek wyniósł 12 tys. zł na WOŚP.

Za organizację tegorocznego finału WOŚP odpowiadał Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach. Działania związane z organizacją XXIII Finału WOŚP zostały wsparte przez Burmistrza Miasta i Gminy Prusice oraz Urząd Miasta i Gminy Prusice, Szkolne Koło Wolontariatu, Zespół Szkół w Prusicach, Ochotniczą Straż Pożarną, Posterunek Policji, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Prusicach, aktywnie działające w Gminie Prusice Stowarzyszenia oraz firmy i osoby prywatne.

|