Zawody spławikowe o Puchar Burmistrza

Dorota Leń | Sobota 27.10.2012 aktualizacja: 27.10.2012, 23:42
Na stawie miejskim w Prusicach odbyły się pierwsze zawody spławikowe z cyklu „Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prusice”, w których wzięło udział 25 zawodników Polskiego Związku Wędkarskiego z kół Prusice i Trzebnica.

Zawodnicy przez cztery godziny rywalizowali między sobą o najlepsze miejsce na podium. Najczęściej łowionymi rybami były: leszcz, płoć oraz karp.

Szczęście w tych zawodach dopisało Łukaszowi Krawczykowi z Koła PZW Trzebnica, który z łączną wagą 6700g zdobył pierwsze miejsce na podium. Na drugim miejscu uplasował się Józef Hrycak z Koła PZW Prusice z łączną wagą 5700 g. Trzecie miejsce zagwarantował sobie Szczepan Gurboda z Koła PZW Trzebnica z łączna wagą złowionych ryb 3,490g.

Natomiast największą rybę złowioną podczas zawodów (karp – 1670 g) wyciągnął z wody Krzysztof Borowiecki z Koła PZW Prusice.

Zawody odbyły się w spokojnej i miłej atmosferze, a startujący w nich zawodnicy otrzymali okazałe puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza.

Po zakończeniu zawodów na uczestników czekał poczęstunek w postaci ciepłych kiełbasek, karkówki z grilla oraz napojów chłodzących.

Kolejna impreza pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prusice już za rok.

 

Łukasz Krawczyk

|