Zapraszamy do Zakrzewa

Dorota Leń | Sobota 30.08.2014 aktualizacja: 30.08.2014, 09:04
Już dzisiaj zapraszamy na Święto Plonów w Gminie Prusice, które odbędzie się na boisku sportowym w Zakrzewie. Czeka wiele atrakcji.

Jest do dzień w którym przede wszystkim świętuję rolnicy i dziękują za zebrane plony. Tegoroczne uroczystości rozpoczną się od Mszy Dożynkowej w Kościele p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Strupinnie, następnie korowód dożynkowy do Zakrzewa oraz obrzęd dożynkowy.

O godz. 17 nastąpi uroczyste otwarcie wybudowanej świetlicy wiejskiej w Zakrzewie wraz z parkingiem, placem zabaw oraz ścieżką zdrowia tzw. siłownią zewnętrzną i elementami małej architektury.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Budowa świetlicy wiejskiej oraz niezbędnej infrastruktury technicznej wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Zakrzewo”.

Całkowita wartość tak wspaniałej inwestycji to 1 281 660,00 zł, w tym dofinansowanie pozyskane przez Gminę Prusice w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie 500 000,00 zł

Tradycyjnie jak to bywa na Dożynkach Gminy Prusice nie zabraknie występów zespołów ludowych i zawodów dożynkowych. Dla zgromadzonych gości zaśpiewają „Strupinianie” ze Strupiny, „Górale” z Krościny Wielkiej, „Trzy Dęby” z Borówka oraz „Ale Babki” z Czeszowa.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół „The Postman” – Polscy Beatelsi, a później czeka zabawa taneczna. 

|