XI Powiatowy konkurs „ Sienkiewicza znać i czytać warto”

Dorota Leń | Piątek 23.03.2012 aktualizacja: 23.03.2012, 20:02
Dnia 15 marca w Zespole Szkół w Prusicach odbyła się XI edycja powiatowego konkursu „Sienkiewicza znać i czytać warto”. W konkursie wzięło udział 8 drużyn trzyosobowych z trzech gmin powiatu trzebnickiego. Swoją obecnością zaszczycili nas: Gimnazjum z Pęgowa, Gimnazjum z Obornik Śląskich, Gimnazjum im. M. Rataja w Żmigrodzie, Publiczne Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Prusicach, Szkoła Podstawowa z Pęgowa, Szkoła Podstawowa ze Skokowej, Szkoła Podstawowa z Obornik Śląskich, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Prusicach.

W pierwszej części uczniowie zmagali się z testem sprawdzającym wiedzę z życia i twórczości H. Sienkiewicza, druga część to sprawdzenie wiedzy z treści lektury „ Ogniem i mieczem”. W czasie przerwy uczniowie mieli zorganizowany poczęstunek, a komisja zajęła się sprawdzaniem prac. Po ogłoszeniu wyników I części uczniowie przystąpili do turnieju. W kategorii Szkół podstawowych I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Pęgowa,  w kategorii gimnazja - I miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Prusicach, II miejsce zajęło Gimnazjum z Obornik Śląskich, III miejsce zajęło Gimnazjum z Pęgowa.

Na naszym konkursie gościliśmy panią dyrektor ZEASiP panią Barbarę Krzyżak, dyrektora ZS w Prusicach Adama Marcinkowskiego oraz wicedyrektor Małgorzatę Syrnyk-Żuk.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i upominki, które ufundował radny powiatowy Sławomir Zarentowicz. Podziękowania i upominki otrzymali również nauczyciele przygotowujący swoje drużyny.

                                                                                              Dorota Borowiecka

 

|