WOŚP W PRUSICACH ZAGRAŁO NA 17 TYS. ZŁ.

Dorota Leń | Niedziela 19.01.2014 aktualizacja: 19.01.2014, 20:38
Dzień 12 stycznia 2014 roku był niezwykle wyjątkowym dniem dla mieszkańców naszego miasta i gminy. A to wszystko dzięki działaniom reprezentantów Szkolnego Koła Wolontariatu przy Zespole Szkół w Prusicach w Publicznym Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza, którzy już po raz piąty, z wielką chęcią i zaangażowaniem, włączyli się w organizację i przeprowadzenie kolejnego XXII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po raz trzeci nasi wolontariusze działali całkowicie samodzielnie, we własnym sztabie, a nie pod skrzydłami sztabu w Żmigrodzie. Tegoroczny celem Orkiestry była zbiórka środków pieniężnych na terapie dla noworodków i niemowląt oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Efektem pracy wolontariuszy wspieranych przez koordynatorki Szkolnego Koła Wolontariatu p. Lucynę Zalewską oraz Żanetę Szatkowską-Wolską był szereg różnorodnych, niezwykle ciekawych imprez oraz atrakcji dla mieszkańców Prusic i okolic, którzy tłumnie przybyli na XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aby wesprzeć tę szlachetną akcję.


 

TUTAJ OBEJRZYJ FILM Z XX FINAŁU WOŚP:

https://www.youtube.com/watch?v=Hw9SgtrsmI8&list=UU9wNgCaIkIG8Qqb8d3PCB6A&feature=c4-overview

 


 

Pomoc władz, organizacji, sponsorów i darczyńców w organizacji


Rzecz jasna, nasz sukces nie byłby tak spektakularny gdyby nie wsparcie, jakie otrzymaliśmy od następujących instytucji: Urząd Miasta i Gminy w Prusicach, Burmistrz Miasta i Gminy Prusice – p. Igor Bandrowicz, Starostwo Powiatowe w Trzebnicy, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Ekonomiczno Administracyjny Szkół i Przedszkoli, Ochotnicza Straż Pożarna z Prusic oraz Skokowej, Posterunek Policji oraz Straż Miejska w Prusicach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Starostwo Powiatowe w Trzebnicy jak również Szkoły Podstawowe w Skokowej i Piotrkowicach.

Pragniemy także podziękować za udzielone wsparcie aktywnie działającym w gminie stowarzyszeniom: Stowarzyszenie „Prusiczanin”, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Prusickiej, Vox Domini, Stowarzyszenie 17 Stawów ze Świerzowa, Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku”, Stowarzyszenie Aktywni z Pawłowa Trzebnickiego, Koła Łowieckie Leśnik Wrocław oraz Darz Bór Wrocław.

Za włączenie się do akcji pragniemy również gorąco podziękować pozyskanym przez nas sponsorom – zarówno firmom jak i osobom prywatnym, które wspomogły nas materialnie i rzeczowo. Lista naszych darczyńców jest długa, co niewątpliwie jest ogromnym powodem do dumy, a wśród nich należy wymienić następujące osoby: Sławomir Zarentowicz Auto-Handel, Hubbard Polska Sp. z o.o. Pawłów Trzebnicki, P.W. „ALICJA” Sp. z o.o. Hotel i Restauracja Riviera, Almi Decor Prusice, Jolanta Ćwirko – salon Jola z Obornik Śląskich, Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy oraz osoby prywatne: Małgorzata Herner, Małgorzata Słota, Adam Szustak, Sylwia Krzyżak, Wioletta Drząszcz. 

Wiele atrakcji dla każdego...

Nie tracąc czasu, pełni zapału i wigoru, nasi wolontariusze rozpoczęli Wielką Orskiestrę Świątecnej Pomocy już o godz. 9.00, przeprowadzając kwesty uliczne na terenie miasta i gminy Prusice.

W godzinach 11.00 – 16.00 na prusickim rynku oraz w Zespole Szkół w Prusicach podziwiać można było specjalnego robota „Inspektora” oraz wojskowego Hummera. Te niezwykłe atrakcje zostały zapewnione naszym mieszkańcom przez Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu oraz Wojskową Komendę Uzupełnień we Wrocławiu. W tym samym czasie dużo hałasu i zamieszania zrobili motocykliści z klubu motocyklowego DTR. Kolejną, niewątpliwą atrakcją dla przybyłych gości była kamizelka kuloodporna jak też „magiczne” okulary ukazujące symulację zachowanie człowieka pod wpływem alkoholu. A to wszystko dzięki Żandarmerii Wojskowej z Wrocławia.

… na sportowo…

W godzinach 12-15 na hali sportowej w ZS Prusice odbywały się rozgrywki sportowe – turniej piłki nożnej halowej. W pojedynku o zwycięstwo na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z drużyny Błękitni Kaszyce Wielkie. Drugie miejsce wywalczyli sobie Samorządowcy. Natomiast dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom piłkarskim, zawodnicy z drużyny Jakubek i Przyjaciele uplasowali się na zaszczytnym pierwszym miejscu. Serdecznie gratulujemy piłkarzom i serdecznie dziękujemy samorządowcom, którzy swoją nagrodę, czyli piłkę, wraz z podpisami wszystkich zawodników przekazali na Wielką Licytację.  

…oddając krew.. 

Kolejną atrakcją w tym wyjątkowym dniu był Punkt Krwiodawstwa reprezentowany przez Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Warszawie Terenowa Stacja we Wrocławiu. Oddawanie krwi cieszyło się niezwykłym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy, w efekcie czego 41 osób oddało po 450 ml krwi.

…na ludowo, tanecznie, w wodzie i muzycznie…


Pierwsze występy na prusickiej scenie orkiestrowej skierowane były do wszystkich miłośników muzyki ludowej. A w ten jakże piękny świat ludowych obyczajów i tradycji przenieśli nas muzycy z zespołu Strupinianie oraz Trzy Dęby.

Dzięki kolejnym występom, przenieśliśmy się w krainę magii tańca. Jako pierwsze wystąpiły młodziutkie, ale niezwykle utalentowane tancerki z zespołu tanecznego Szansa. Przybyli goście mogli podziwiać w tej roli uczennice ze Szkoły Podstawowej w Prusicach. Następnie, do tańca zostaliśmy porwani przez nadzwyczaj energiczny i żywiołowy występ taneczny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Skokowej. Kolejni roztańczeni uczniowie przybyli do nas ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach. „Magiczne Piotrkowice” jak co roku dały czadu rozgrzewając publiczność swoim tańcem do czerwoności.   

Kolejną atrakcją w tym wyjątkowym dniu był pokaz Wrocławskiego Klubu Morsów, którego członkowie, po krótkiej rozgrzewce, zażywali kąpieli w pobliskim stawie, wywołując niezwykle gorące emocje. Ani mroźny wiatr, ani niska temperatura nie odstraszyły Morsów, którzy uatrakcyjni swój występ efektownymi pochodniami. Dodatkowo, ogromną furorę wśród przybyłych gości wywołali „odważni ochotnicy”, którzy już po raz kolejny wraz z Morsami wskoczyli do pobliskiego stawu.

Wszyscy wiemy, iż obok tańca, który był nieodłącznym elementem poprzednich występów, śpiew jest  równie efektowną formą ekspresji. Stąd też przybyli goście mieli okazję wsłuchać się w piękne głosy naszych najmłodszych mieszkańców, którzy odśpiewali piękne pastorałki jako schola „Jeden Głos”.

Chór VOX DOMINI zaprosił wszystkich przybyłych na niesamowity koncert, wprowadzając wszystkich w wyjątkowy świat muzyki sakralnej. 

Następna atrakcja również przyciągnęła miłośników muzyki. Mieliśmy ogromny zaszczyt gościć na naszej scenie kolejny zespół muzyczny. Nasza duma była tym większa, gdyż w zespole tym śpiewa oraz gra na gitarze jedna z naszych absolwentek Adrianna Maksymowicz. Wraz z Krzysztofem Włochyńskim, który poprzestawiał struny swojej gitary, Józefem Gruszką, dzięki któremu zasmakowaliśmy dźwięków basu oraz Pawłem Ulatowskim, specjalistą od bębnów oraz drewnianego instrumentu perkusyjnego z Afryki o tajemniczej nazwie kachon, wsłuchaliśmy się w nagrania zespołu, który powstał w 2013 roku. A mowa o grupie VictriBells, czyli Dzwony Zwycięstwa.

…z licznymi licytacjami…

O godzinie 18 przyszedł czas na rozpoczęcie wielkiej licytacji, podczas której towarzyszyły nam ogromne emocje oraz duże zainteresowanie ze strony przybyłych. Wśród wielu gadżetów orkiestrowych znalazły się między innymi: ręcznie malowane obrazy, rzeźby, kalendarze, oryginalne piłki WKS Śląsk z podpisami piłkarzy oraz piłkarek, urządzenie do prasowania,   książki, plakaty, piękne artykuły dekoracyjne anioły, kosze pełne słodkości czy też torty. Największym zainteresowaniem cieszyły się piłki WKS Śląsk, które licytowano za ponad 300 zł.  

 

z koncertem KEFIR BAND…


Po licytacji, niezapomniane wrażenia zapewnił nam zespół KEFIR BAND. To grupa żywiołowych i energicznych muzyków z Obornik Śląskich, dzięki którym przenieśliśmy się w świat rocka oraz rytmów reggae. Wśród członków zespołu była nasza kolejna absolwentka Adriana Piskor, która wraz z Dawidem Michałkiewiczem, Mateuszem Laskowskim oraz Kubą Tasińskim porwała wszystkich do niekontrolowanych szaleństw pod sceną.

XXII finał WOŚP został tradycyjnie zakończony spektakularnym pokazem sztucznych ogni – „światełko do nieba”, który odbył się na dziedzińcu szkoły i dostarczył wszystkim niezwykłych wrażeń.

... i wieloma smakołykami…

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, wszyscy przybyli goście mogli zasmakować pysznego bigosu, za który najgorętsze podziękowania należą się p. Ryszardowi Płachciakowi, p. Joannie Wiraszce oraz p. Małgorzacie Brożek z Baru Pasibrzuch w Prusicach. Oprócz wyśmienitego bigosu, w kawiarence orkiestrowej, sprzedawano domowe wypieki wykonane przez każdą klasę naszej szkoły oraz kawę,  herbatę i zimne napoje. 

Oprócz kawiarenki i licytacji, przybyli goście mogli również zakupywać przeróżne gadżety orkiestrowe w specjalnym sklepiku orkiestrowym, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

O bezpieczeństwo całej imprezy zadbała niezastąpiona policja oraz straż pożarna z Prusic jak również OSP Prusice i Skokowa.

Patronat nad imprezą objął Zespół Szkół w Prusicach na czele z Panią Dyrektor Dorotą Borowiecką. Nie zabrakło nam również pomocy ze strony nauczycieli oraz pracowników obsługi. Stąd też, pragniemy gorąco podziękować za wsparcie podczas organizacji sztabu WOŚP w Prusicach, jakiego udzieliły nam następujące osoby: Alicja Żyła, Agata Koszyl, Natalia Wójcik, oraz nauczyciele: p. Monika Janicka, p. Anna Karczowska, p. Dorota Powązka-Baranowska, p. Arletta Kuźmenko, cała dyrekcja naszej szkoły jak również pracownicy obsługi ZS Prusice oraz p. Monika Stankiewicz. Pragniemy także gorąco podziękować Szkole Podstawowej w Piotrkowicach i Skokowej oraz paniom Annie Sobowiec oraz Janinie Szczepaniak, które co roku sprawują piecze nad młodszymi wolontariuszami, którzy zawsze ochoczo wspierają nasze orkiestrowe działania i zapewniają widzom niesamowite atrakcje dzięki swym występom.

Podsumowując, możemy bez wątpienia uznać XXII Finał WOŚP w Prusicach za nasz kolejny sukces. Cieszymy się, że ta wspaniała impreza wciąż wzbudza tak duże zainteresowanie wśród mieszkańców całej gminy, którzy licznie przybyli i, co najważniejsze, aktywnie uczestniczyli w tej akcji. Dzięki ich zaangażowaniu, możemy być pewni, że uda nam się wspomóc Fundację WOŚP a tym samym przyczynić się do zapewnianie godnej opieki seniorów oraz terapii dla niemowląt i noworodków. Jesteśmy dumni, iż ponownie możemy wesprzeć tę wspaniałą akcję, tym bardziej, iż udało nam się zebrać pokaźną kwotę, ponad 17000 zł.

Dzięki dobroci mieszkańców naszej gminy Prusice i Ich sercom pełnym miłości, w dniu 12 stycznia 2014 roku, zimowa niedziela zamieniła się w przepiękny, gorący dzień lata.

 

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Prusicach

 

 

|