Świetna passa Mateusza Gradeckiego! Znakomity wynik polskiego golfisty w turnieju kwalifikacyjnym do European Tour!

Daniela Bacańska | Środa 20.09.2017 aktualizacja: 20.09.2017, 13:18
W turnieju pierwszego etapu kwalifikacji do European Tour na polu Fleesensee Golf&Country Club w Niemczech, Mateusz Gradecki zajął znakomite drugie miejsce. W ten sposób najlepszy obecnie polski golfista-amator wykonał ważny krok do zajęcia miejsca wśród zawodowej elity europejskiego golfa.

W turnieju rywalizowało blisko 100 golfistów z całego świata (oprócz Europejczyków, w turnieju startowali m.in. reprezentanci Australii, Argentyny, RPA czy Korei Południowej). Mateusz Gradecki był jedynym Polakiem w tej stawce. W turnieju nie tylko zajął drugie miejsce, ale zdobył również laury najlepszego golfisty amatora (ex aequo z Craigiem Rossem ze Szkocji).

„Pierwszy etap kwalifikacyjny do European Tour zakończony. Wynik utwierdził mnie w przekonaniu, że jestem w dobrej formie, a moja gra zmierza w odpowiednim kierunku. Z tygodnia na tydzień nabieram pewności siebie i wyciągam wnioski z rozegranych rund. Teraz czekam na drugą rundę kwalifikacji do European Tour, która odbędzie się na początku listopada. Czas do tego turnieju wypełnią mi treningi i kolejne turnieje. Najbliższy już na początku października – w Mistrzostwach Turcji Amatorów zagram między innymi o zaproszenie do udziału w zawodowym turnieju cyklu Challenge Tour w Turcji” powiedział Mateusz Gradecki.

W turnieju na Fleesensee Golf&Country Club Mateusz Gradecki oddał łącznie 279 uderzeń (-9). Na znakomity wynik końcowy wpływ miała niewątpliwie trzecia z czterech rund turnieju, w której Mateusz osiągnął wynik dnia: 65 uderzeń (-7).

To kolejny znakomity turniej w wykonaniu Mateusza w tym miesiącu.

Wcześniej Mateusz Gradecki zajął trzecie miejsce w  turnieju Wrocław Open, rozgrywanym ramach zawodowego cyklu Pro Golf Tour. Podczas tego turnieju, rozgrywanego na klubowym polu Mateusza -Gradi Golf Club w Brzeźnie, po raz pierwszy w historii dwóch Polaków stanęło na podium turnieju z cyklu Pro Golf Tour.

***

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki jest jednym z najlepszych zawodników w historii polskiego golfa. Jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski (po raz piąty zdobył ten tytuł w 2016 r). W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Rodzimym klubem Mateusza jest Gradi Golf Club w Brzeźnie (powiat Trzebnica).

Mateusz w maju 2017 roku wrócił do Europy po czterech latach gry w lidze akademickiej NCAA. Gradecki reprezentował w USA barwy drużyny East Tennesee State University  i trzykrotnie sięgał z nią po mistrzostwo konferencji południowej ligi NCAA

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to już rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim.  Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski  odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika, która studiuje w USA, reprezentując w golfie Florida State University.