Świetlice wiejskie wyposażone w nowy sprzęt

Dorota Leń | Czwartek 08.08.2013 aktualizacja: 09.08.2013, 07:27
Meble, sprzęt AGD i sprzęt RTV to nowe wyposażenie świetlic w Jagoszycach, Dębnicy, Wilkowej, Skokowej i Pększynie w ramach realizowanego przez Gminę Prusice projektu pod tytułem \"Wyposażenie 4 świetlic wiejskich i remizy strażackiej celem pobudzenia aktywności społeczności lokalnej w Gminie Prusice” dofinansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Przypomnijmy, że we wtorek 5 marca 2013 roku Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz wraz ze Skarbnikiem Konradem Buczkiem podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego umowę na realizację projektu pod nazwą „Wyposażenie 4 świetlic wiejskich i remizy strażackiej celem pobudzenia aktywności społeczności lokalnej w Gminie Prusice” dofinansowanego w ramach „Małych Projektów” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

W ramach realizacji projektu został zakupiony sprzęt do świetlic wiejskich w Jagoszycach – meble: stoły (8szt.) i krzesła tapicerowane (50 szt.), Dębnicy – sprzęt AGD – lodówka chłodnicza (1 szt.) i kuchenka elektryczna (1 szt.) i RTV – Telewizor (1 szt.), Wilkowej – sprzęt AGD – lodówka chłodnicza (1 szt.) oraz patelnia elektryczna (1 szt.), Skokowej – patelnia elektryczna (1 szt.) i Pększynie - szafki kuchenna (2 szt.), zlewozmywak (1 szt.), kuchenka elektryczna (1 szt.), czajnik elektryczny (1 szt.), mikrofalówka (1 szt.), warnik do wody (1 szt.) oraz termos do wody (2 szt.).

 

Okres realizacji projektu: październik 2012 – sierpień 2013.

Wartość całkowita projektu to 28963,14 zł, z czego kwota wydatków kwalifikowalnych to 23 547,27 zł, a wartość dofinansowania wynosi 18 837, 23 zł.

Warto podkreślić, że to kolejny projekt Gminy Prusice, który miał na celu wyposażenie świetlic wiejskich i poprawę warunków życia społeczności mieszkającej na terenach wiejskich. W ubiegłym roku w ramach projektu dofinansowanego również w ramach „Małych Projektów” z PROWu Gmina wyposażyła w potrzebny sprzęt 11 obiektów.

|