Wielki sukces młodych sportowców ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach

Dorota Leń | Niedziela 30.09.2012 aktualizacja: 30.09.2012, 11:16
14 września na boisku Orlik 2012 w Skokowej odbył się turniej eliminacyjny III Edycji Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska. W eliminacjach wzięło udział 15 drużyn dziewcząt i chłopców ze Szkół w Piotrkowicach, Prusicach i Skokowej(około 120 zawodników).

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyły drużyny: Dziewczęta młodsze – SP Piotrkowice, Dziewczęta starsze – SP Skokowa, Chłopcy młodsi – SP Piotrkowice oraz Chłopcy starsi – SP Skokowa.

W I Rundzie wojewódzkiej w Górze Śląskiej chłopcy z Piotrkowic-grupa młodsza zajęli III miejsce i tym samym zakończyli swój udział w dalszych eliminacjach Turnieju.

Dziewczęta z SP Piotrkowice w tej samej rundzie na boiskach Orlika w Trzebnicy zajęły II miejsce premiowane awansem do kolejnej II Rundy wojewódzkiej.

Zawody II Rundy odbyły się w Górze Śląskiej z udziałem młodych piłkarek z Legnicy, Góry Śl. i Piotrkowic. Nasze zawodniczki wygrały z Górą Śl. 3:0 i zremisowały 1:1 z Legnicą natomiast Legnica w meczu z Górą Śl. zwyciężyła 2:1, o zwycięstwie w Turnieju piłkarek z SP Piotrkowice zadecydował większa ilość zdobytych bramek.

Zwycięstwo w Górowskim Turnieju dało awans piłkarkom z SP Piotrkowice do Finału Dolnośląskiego, w którym wezmą udział 4 najlepsze drużyny w naszym województwie. Jest to największy sukces sportowy w historii SP Piotrkowice.

Sukces młodych piłkarek był możliwy dzięki współpracy opiekunki drużyny Pani Krystyny Leśniak, oraz Pana Mariusza Kiepula Animatora na Orliku w Skokowej organizatora I Rundy Eliminacyjnej a jednocześnie  Dyrektora Szkoły Podstawowej w Piotkowicach.

Skład drużyny: Patrycja Przyszło, Martyna Chrąchol, Monika Lewandowska, Natalia Zdechlik, Magdalena Mućka, Agata Grabowska, Barbara Młynarczyk.

Finał dolnośląski odbędzie się 4 października o godz. 9:00 na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.

W imieniu społeczności SP Piotrkowice serdecznie zapraszamy na Turniej do Wrocławia.