Wernisaż Marka Gołębiewskiego w Multitece

UMiG Prusice | Wtorek 02.06.2015 aktualizacja: 09.06.2015, 11:50
W piątek 29 maja 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej „Multitece” o godz. 18 rozpoczął się wernisaż prac Marka Gołębiewskiego. Przez cały wieczór oraz w sobotę można było podziwiać obrazy tego niezwykłego artysty.

Wernisaż rozpoczęła pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu – Renata Cybulska-Kaczałko, która przywitała przybyłych gości. Następnie pan Marek Gołębiewski opowiedział o sobie, tworzonych obrazach, o swojej pasji. Po oficjalnej części wernisażu wszyscy uczestnicy mieli możliwość porozmawiania z Artystą. Spotkanie zakończyło się wręczeniem kwiatów, podziękowaniem za wystawę oraz wpisem Malarza do kroniki „Multiteki”.

Niesamowita atmosfera, artystyczny klimat oraz piękno otaczających obrazów sprawiło, że każdy zapamięta na długo ten piątkowy wieczór.

Osoby, które nie miały możliwości uczestniczyć w wystawie zapraszamy na stronę www.marcinmazurkiewicz.pl/tag/marek-golebiewski/ gdzie można poczytać o Marku Gołębiewskim oraz zobaczyć czym się zajmuje.

Przypomnijmy Marek Gołębiewski jest mieszkańcem Trzebnicy. Od dziecka pasjonował się malarstwem, swoje prace wystawia w kraju i za granicą. Prowadzi również warsztaty dla dzieci i dorosłych. Tematyka obrazów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie – portrety, pejzaże, malarstwo impresjonistyczne. Powstają cykle obrazów m.in. Wielcy i uznani, Impresja ciała, Taniec. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wystawy.

Pani dyrektor GOKiS Renata Cybulska-Kaczałko przywitała Marka Gołębiewskiego oraz przybyłych gości.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość porozmawiania z Malarzem, który chętnie opowiadał o swojej pasji i obrazach

Pan Marek Gołębiewski mówił o swoich obrazach oraz tłumaczył wykorzystywane techniki malarskie

Na zakończenie spotkania Malarz wpisał się do kroniki "Multiteki"

Pani dyrektor GOKiS Renata Cybulska-Kaczałko wręcza kwiaty Panu Markowi Gołębiewskiemu w podziękowaniu za wystawę


 

Kilka zdjęć z wystawy:

|