Vivat Konstytucja!!!

Dorota Leń | Niedziela 17.05.2015 aktualizacja: 17.05.2015, 15:40
W czwartek 30 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Prusicach odbyły się uroczyste obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Prusice p. Zbigniew Ziomek, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Jełłaczyc, Dyrektor ZEASZ\'u p. Barbara Krzyżak i pracownice tej jednostki oraz Dyrekcja naszej szkoły.

Podniosły charakter imprezy zapewniły przemarsze pocztów sztandarowych w werblistą, odśpiewanie: "Mazurka Dąbrowskiego" i pieśni "Witaj majowa jutrzenko".

Uroczystość odbyła się w trzech grupach wiekowych: klasy 1-3 i 4-6 Szkoły Podstawowej i 1 - 3 Gimnazjum. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat symboli narodowych. Uczniowie podzieleni na drużyny brali udział w konkursie tematycznym. Forma pytań i ich zakres dostosowany był do wieku uczestników.

Maluszki obejrzały bardzo ciekawą i pouczającą prezentacje o symbolach narodowych i na jej podstawie wykonywały zadania praktyczne na zadany temat. Atrakcjami były: granie na werblach i zabawa ruchowa związana z hymnem narodowym.

Uczniowie klas 4-6 i Gimnazjum brali udział w quizie dotyczącym historii i ceremoniału  prezentacji symboli państwa polskiego. Wykazali się dużą wiedzą na temat pieśni patriotycznych. Ten właśnie temat szczególnie zainteresował uczniów klas czwartych.

Publiczność żywiołowo dopingowała swoich kolegów i koleżanki machając (przygotowanymi wcześniej) biało - czerwonymi flagami.

Burmistrz Igor Bandrowicz odczytał list Bronisława Komorowskiego na temat obchodów majowych nie zdradzając wcześniej, kto był autorem pisma. W konkursie na temat prawdopodobnego autora listu padły następujące propozycje: Michał Orfin, uczeń klasy IV B wskazał jako autora A. Dudę, a Laura   Maciocha, uczennica klasy VI A -  p. E. Kopacz; Dominika Fikier z klasy IV C  - Z. Zarentowicza. Prawidłową odpowiedź przedstawił Michał Kikut z klasy VI A i właśnie on otrzymał ufundowaną  -przez Burmistrza Miasta i Gminy Prusice - nagrodę.

Cieszymy się z faktu, że mogliśmy tak radośnie i spontanicznie przeżyć to ważne dla Polaków święto.

                                                                                                                        WiolettaDrząszcz i Monika Janicka

|