Umowa na wyposażenie placu zabaw w Strupinie podpisana

Dorota Leń | Niedziela 27.04.2014 aktualizacja: 27.04.2014, 00:46
We wtorek 15 kwietnia 2014 roku Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz wraz ze Skarbnikiem Konradem Buczkiem podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego umowę na realizację projektu pod nazwą „Poszerzenie oferty rekreacyjnej Sołectwa Strupina poprzez wyposażenie placu zabaw” dofinansowanego w ramach „Małych Projektów” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Głównym celem projektu jest podniesienie standardu życia mieszkańców wsi Strupina oraz jakości życia tego Sołectwa, a także zwiększenie poziomu integracji społecznej poprzez wyposażenie placu zabaw. Miejsce to stanie się centrum rekreacyjno - wypoczynkowym. Będzie to miejsce spotkań dla społeczności lokalnej.

Projekt przewiduje wyposażenie placu zabaw w Strupinie przy budynku Szkoły Podstawowej w sprzęt bezpieczny dla zdrowia i życia najmłodszych pociech. Wśród sprzętu będą się znajdować: statek, karuzela metalowa trzmiel, auto z przyczepą, zabawka na sprężynach, koń na sprężynie, sześciokąt wielofunkcyjny, huśtawka podwójna, piaskownica sześciokątna, ławki betonowo – gumowe z oparciem, kosz na śmieci metalowy z daszkiem, stojak rowerowy pionowy na rowery.

Na placu zabaw zostanie zamieszczona tablica z regulaminem, a obiekt będzie ogólnodostępny dla wszystkich i ogrodzony. Natomiast nawierzchnia będzie z płyt z granulatu gumowego.

Przewidywany koszt projektu to ponad 82 tys. zł, z czego kwota otrzymanego przez Gminę dofinansowania w ramach działania „Małe Projekty” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to 25 000,00 zł.

Zadanie pod nazwą „Poszerzenie oferty rekreacyjnej Sołectwa Strupina poprzez wyposażenie placu zabaw” zostanie zrealizowane do końca sierpnia 2014 roku. 

|