Umowa na Budowę Placu Zabaw w Skokowej podpisana

Dorota Leń | Niedziela 14.12.2014 aktualizacja: 14.12.2014, 18:33
W czwartek 12 grudnia 2014 roku Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz wraz ze Skarbnikiem Konradem Buczkiem podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego umowę na realizację projektu pod nazwą „Budowa placu zabaw w Skokowej” dofinansowanego w ramach „Odnowa i rozwój wsi” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Głównym celem projektu jest podniesienie standardu życia mieszkańców wsi Skokowa oraz jakości życia tego Sołectwa, a także zwiększenie poziomu integracji społecznej poprzez budowę placu zabaw. Miejsce to stanie się centrum rekreacyjno - wypoczynkowym. Będzie to miejsce spotkań dla społeczności lokalnej.

Plac zabaw zostanie wyposażony w: huśtawka wagowa „Tarantula”, łuk linowy, bujak „Delfin”, bujak „Statek”, zestaw zabawowy „Dżungla”, zestaw zabawowy „Wilk Morski, łódź „Pirata”, zestaw „Statek Duży” oraz huśtawka pojedyncza „Dżungla”.

Plac zabaw będzie na terenie Orlika i kompleksu sportowego w Skokowej. Na placu zabaw zostanie zamontowany Regulamin korzystania z obiektu.  Plac zabaw dla dzieci – będzie to ogólnodostępny teren wyposażony w urządzenia zabawowe służące zabawie i rekreacji.

 

Przewidywany koszt zadania to ponad 400 tys. zł, z czego kwota otrzymanego przez Gminę dofinansowania w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to 80 000,00 zł. 

|