TURNIEJ RYCERSKI I JARMARK CYSTERSKI JUŻ W NIEDZIELĘ

Dorota Leń | Czwartek 06.09.2012 aktualizacja: 06.09.2012, 20:42
Już w najbliższą niedzielę 9 września w samo południe zapraszamy do Prusic na III Turniej Rycerski i Jarmark Cysterski. Impreza rozpocznie się od uroczystości rycerskiej w Kościele św. Jakuba w Prusicach, a tuż po niej parada wokół Rynku i oficjalne otwarcie.
Wszyscy zgromadzeni zobaczą niesamowity napad na Prusice, a także różnego rodzaju walki i pokazy przygotowane przez Bractwo Rycerskie.

Nie zabraknie występów zespołów muzyki dawnej takich jak: Rocal Fuza i Vidlunnia. Na scenie zaprezentują się zespoły ludowe Gminy Prusice: Strupinianie i Trzy Dęby z Borówka, a także Młodzieżowy Zespół Ludowy Powiatu Trzebnickiego - Etnovo.

Całość zwieńczy niesamowite fireshow w wykonaniu grupy SURI - tancerze ognia z Zielonej Góry.


Każdy znajdzie dla siebie wiele atrakcji, gdyż że oprócz Turnieju Rycerskiego jest to Jarmark Cysterski nie zabraknie stoisk wystawców i lokalnych rękodzielników, a także wnioski średniowiecznej,

Podczas Turnieju odbędzie się zbiórka publiczna prowadzona przez Stowarzyszenie "Prusiczanin", z której zebrany dochód zostanie przeznaczony na projekt remontu dachu kościoła św. Józefa Oblubieńca.
|