Turniej golfowy Wrocław Open 2017 zakończony sukcesem dwóch Polaków

Paulina Lempart | Poniedziałek 11.09.2017 aktualizacja: 11.09.2017, 10:13
Podczas wrześniowego turnieju Pro Golf Tour dwóch Polaków stanęło na podium. Adrian Meronk, zawodowy golfista, zajął drugie miejsce, natomiast Mateusz Gradecki, który jest obecnie najlepszym polskim golfistą amatorem, zajął trzecie.

Po raz pierwszy w historii turnieju z cyklu Pro Golf Tour, dwóch Polaków stanęło na podium. Podium obu zawodników jest niebywałym sukcesem, a gra na wysokim poziomie przyniosła wiele satysfakcji i powodów do dumy. Obu zawodnikom niewiele zabrakło, aby osiągnąć jeszcze lepsze miejsca na podium. Adrian Meronk i Mateusz Gradecki tworzą trzon polskiej reprezentacji golfa i stali się nadzieją na udany start w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Niewątpliwie zawodnicy mają szansę na osiągnięcie jeszcze wielu spektakularnych sukcesów, i tego właśnie życzymy.

Wrocław Open to turniej golfowy w ramach zawodowego cyklu Pro Golf Tour. Na polu Gradi Golf Club przy Pałacu Brzeźno rywalizowało łącznie 100 zawodników z całej Europy, m.in. z: Niemiec, Francji, Austrii, RPA, Maroko, Szkocji, Belgii, Holandii oraz Portugalii, a także zawodnicy golfowej reprezentacji Polski.

Pro Golf Tour to cykl turniejów golfa zawodowego, rozgrywany na polach golfowych w Europie i Afryce od 1987 roku. Na przestrzeni lat stał się przepustką do kariery dla wielu znakomitych graczy światowego formatu, takich jak Martin Kaymer czy Sergio Garcia.