Trwają wyjazdy uczniów ze szkół Gminy Prusice na basen w Trzebnicy

Dorota Leń | Wtorek 01.10.2013 aktualizacja: 01.10.2013, 21:30
193 dzieci z trzech szkół z terenu Gminy Prusice po przerwie wakacyjnej w poniedziałek 16 września rozpoczęło drugi etap zajęć nauki pływania w Trzebnickim Parku Wodnym „Zdrój” w ramach projektu „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży z Gminy Prusice poprzez naukę pływania”, na który to Gmina Prusice otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 30 000,00 zł. Całkowita wartość projekt to ok. 62 000,00 zł.

Przypomnijmy, że w projekcie wyjazdów na basen i nauki pływania bierze udział 193 dzieci ze wszystkich placówek oświatowych z terenu Gminy Prusice: Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach, Szkoły Podstawowej w Skokowej oraz Zespołu Szkół w Prusicach. Uczniowie kontynuują naukę pływania rozpoczęto jeszcze w maju 2013 roku.

Projekt pod nazwą „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży z Gminy Prusice poprzez naukę pływania” jest realizowany od kwietnia do 30 listopada 2013 roku, przy czym zajęcia na samym basenie odbywają się od 13 maja do 30 listopada 2013 roku.

Uczniowie zostali podzieleni na pięć grup, gdzie na każdą podczas trwania całego projektu czeka 15 wyjazdów na basen do Trzebnicy. Szkoły uczestniczą w zajęciach od poniedziałku do czwartku na specjalnie zarezerwowanych dla nich torach pływackich.

W trakcie 1,5 godzinnych zajęć czeka na każdego ucznia 45 minut zajęć z instruktorami, podczas to których uczniowie uczą się pływać oraz 45 minut rekreacji w wodzie, gdzie mają okazję pod okiem opiekunów – nauczycieli w-fu sprawdzić swoje umiejętności w wodzie.

Zajęcia na basenie to doskonała forma kształtowania podstaw prospołecznych, gdyż uczą one zarówno dzieci, jak i młodzież samodyscypliny, odpowiedzialności oraz sposobów aktywnego wypoczynku. Nauka pływania i zajęcia w wodzie wpłyną również bardzo pozytywnie na zdrowie młodych ludzi.

 

Gmina Prusice na zajęcia na basenie otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 000,00 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach zadania – upowszechnianie pływania. Całkowita wartość projektu to ok. 62 000,00 zł, gdzie pozostałą kwotę w wysokości 32 000,00 zł Gmina pokryje z budżetu Miasta i Gminy w Prusicach.


|