Studiowanie czas rozpocząć

Dorota Leń | Niedziela 28.10.2012 aktualizacja: 28.10.2012, 01:05
Ponad sześćdziesiąt Studentów - Seniorów z prusickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w czwartek 4 października uroczystą inauguracją rozpoczęło nowy rok akademicki 2012/2013.

Klub Uczniowski w Zespole Szkół w Prusicach czwartkowego popołudnia opanowali uczniowie. Jednak tym razem nie uczniowie szkoły podstawowej czy też gimnazjaliści, ale studenci Uniwersytetu III Wieku.

Wszystkich zgromadzonych i zaproszonych gości przywitała bardzo serdecznie prezes UTW Irena Mielniczek. Na tej szczególnej uroczystości nie zabrakło oczywiście Burmistrza Miasta i  Gminy Prusice, a jednocześnie sympatyka Uniwersytetu Trzeciego Wieku Igora Bandrowicza, który wszystkim Studentom życzył, aby zdobywanie wiedzy przynosiło im jak najwięcej satysfakcji i radości.

Podczas inauguracji studenci mieli okazję uczestniczyć już w pierwszym wykładzie wygłoszonym przez ks. Tomasza Partykę ze Żmigrodu na temat „Drogi porozumienia między katolikami a wyznawcami prawosławia”, czyli  „Jedna owczarnia i jeden pasterz”.

W trakcie uroczystości „rektor” w postaci Prezes wręczyła nowym studentom indeksy, gdzie będą odnotowywać w trakcie swojej edukacji osiągnięcia i sukcesy. Natomiast starszym stażem wręczono nagrody książkowe za wzorową frekwencje dla najwytrwalszych studentów.

Studenci podczas swoich co dwutygodniowych wykładów będą uczestniczyć w zajęciach z ekologii, przyrody, muzyki, historii, medycyny, literatury i architektury. W zdobywaniu wiedzy nie zabraknie również zajęć wyjazdowo – turystycznych połączonych z edukację historyczną, a także edukacji kulturalnej poprzez zajęcia w operze, filharmonii czy teatrze.

Na zakończenie pierwszych zajęć wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać program artystyczny wykonany przez Martynę Marek ze Żmigrodu.  

Warto podkreślić, że Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w Prusicach dopiero drugi rok, a ma już wiele osiągnięć i sukcesów na swoim koncie.

|