Strażacy z Kaszyc mają nowy wóz bojowy

Dorota Leń | Sobota 18.05.2013 aktualizacja: 18.05.2013, 23:51
W sobotę 11 maja 2013 roku w Kaszycach Wielkich odbyło się tegoroczne Święto Strażaków w Gminie Prusice. OSP Kaszyce Wielkie otrzymało nowe auto bojowe – mercedesa, którego to zakup pobudził aktywność mieszkańców wsi. Warto podkreślić, że auto bojowe dla OSP Kaszyce Wielkie to drugie auto strażackie zakupione w kadencji Burmistrza Igora Bandrowicza. Wcześniej nowy pojazd otrzymało OSP Pawłów Trzebnicki.

Na terenie Gminy Prusice znajdują się cztery jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych – Prusice, Skokowa, Pawłów Trzebnicki i Kaszyce Wielkie. To właśnie Ci ostatni mieli okazję do świętowania podczas tegorocznego Dnia Strażaka, gdyż otrzymali auto bojowe – mercedesa, którego koszt wyniósł 115 tys. zł.

 

 – Obecnie wszystkie jednostki strażackie z terenu Gminy Prusice są w gotowości bojowej do wyjazdów – podkreślał Burmistrz Igor Bandrowicz dodając: – Moim marzeniem jest, aby wszystkie cztery jednostki OSP ze sobą współpracowały, a nie rywalizowały. I mam nadzieję, że właśnie tak będzie, bo wszystkim wspólnie zależy na bezpieczeństwu i zdrowiu.

Cała uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. odprawionej przez ks. Andrzeja Majchrzaka i ks. Kazimierza Czuczołę w intencji wszystkich strażaków. Po Eucharystii wszystkie zebrane wozy OSP z Gminy Prusice zostały poświęcone. Po krótkich przemówieniach zaproszonych gości samochody bojowe wraz z pocztem sztandarowym, strażakami i gośćmi uformowali korowód, który wyruszył w stronę świetlicy wiejskiej, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości i poczęstunek. 

 

|