Stanisław Huskowski i specjalny pokaz „80 Milionów” w Prusicach

Dorota Leń | Czwartek 10.04.2014 aktualizacja: 26.04.2014, 22:47
W środę 9 kwietnia 2014 roku na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Igora Bandrowicza Prusice odwiedził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowski, odpowiedzialny za administrację oraz od niedawna za Departament Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego. Najpierw wiceminister spotkał się w „Mediatece” z samorządowcami Gminy Prusice i Powiatu Trzebnickiego, a następnie w Prusickim Obiekcie Multifunkcyjnym po ekranizacji filmu „80 Milionów” rozmawiał z dziećmi i młodzieżą, sołtysami, członkami Stowarzyszeń i Mieszkańcami Gminy Prusice.

Piękne wnętrza nowego budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Prusicach zgromadziły samorządowców, radnych Gminy Prusice oraz kierowników jednostek w Sali konferencyjnej na spotkaniu z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Stanisławem Huskowskim.


OBEJRZYJ RELACJĘ ZE SPOTKANIA Z WICEMINISTREM ADMINISTRACJI I CYFRYZACJI STANISŁAWEM HUSKOWSKIM W PRUSICACH:

https://www.youtube.com/watch?v=niUr5z2nYGc


W spotkaniu wzięli również udział Poseł na Sejm RP Michał Jaros oraz Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Wioletta Susmanek i Starosta Powiatu Trzebnickiego Robert Adach. Wszystkich zgromadzonych przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz.

Wiceminister podczas spotkania opowiedział o swojej pracy w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, zaznaczył co należy do jego obowiązków, a także odpowiedział na padające od publiczności pytania, wśród których znalazły się takie zagadnienia, jak kadencja włodarzy gmin czy również Internet szerokopasmowy.

Stanisław Huskowski w wywiadzie podkreślił: – W Prusicach byłem dwa razy, dawniej i dziś. Miasto naprawdę się zmieniło – dodając: – Życzę dalszych sukcesów Gminie i Burmistrzowi oraz dalszego rozwoju Gminy Prusice.


W trakcie, gdy w „Mediatece” trwało spotkanie z samorządowcami, to w Prusickim Obiekcie Multifunkcyjnym zgromadzona młodzież z Zespołu Szkół w Prusicach, Sołtysi, członkowie Stowarzyszeń i Mieszkańcy Gminy Prusice oglądali specjalny pokaz filmu w reżyserii Waldemara Krzystka „80 Milionów”, opowiadający o historii uratowania pieniędzy "Solidarności" w przeddzień stanu wojennego.

 

Po projekcji zainteresowani wzięli udział w spotkaniu z Wiceministrem Stanisławem Huskowskim, który opowiedział o schowanych 80 milionach i odpowiadał na padające pytania z Sali, a na koniec spotkania zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z uczestnikami projekcji. 

|