Stań po Zielonej Stronie Mocy

Dorota Leń | Wtorek 13.11.2012 aktualizacja: 13.11.2012, 17:59
W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie Zespołu Szkół pod czujnym okiem koordynatora – Bożeny Tarnowskiej przystąpili do akcji ekologicznej „ Stań po Zielonej Stronie Mocy”. Organizatorem akcji jest firma Slam Poland z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, która objęła swym działaniem następujące województwa: dolnośląskie, łódzkie i wielkopolskie. Akcja trwa cały rok szkolny i spotkała się z aprobatą Rzecznika Praw Dziecka – P. Marka Michalaka oraz Sekretarza Ministerstwa Edukacji Narodowej – P. Tadeusza Sławeckiego.

  Celem akcji jest:

- prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów,

- poprawa świadomości ekologicznej,

- dawanie dobrego przykładu poprzez propagowanie właściwego wzorca zachowań w gospodarce odpadami

- wprowadzenie elementu zdrowej rywalizacji opartej na zabawie.

    Od 1października 2012 roku nasza szkoła stała się uczestnikiem tejże akcji. Zbieramy zużyte telefony komórkowe, baterie, zepsute ładowarki, płyty CD/DV, opakowania po płytach. Organizator przewiduje nagrody dla najbardziej aktywnych uczestników akcji w następujących kategoriach:

  1. Najlepsza klasa w powiecie.
  2.  Najlepsza szkoła w powiecie.
  3. Najlepsza klasa w województwie
  4. Najlepsza szkoła w województwie
  5. Nagrody tygodnia dla najlepszej klasy w powiecie.

 

      Zgodnie z regulaminem każda klasa naszej szkoły zbiera punkty dla własnej klasy.

Za każdy zepsuty telefon komórkowy  - 5 pkt, za baterię -  2 pkt, za płytę -  1 pkt . Co tydzień koordynator akcji przesyła informacje drogą internetową wyniki zbiórki każdej klasy, natomiast system przelicza na punkty zebrane przedmioty. Zachęcam wszystkie klasy do bardzo ciekawej akcji ekologicznej, która potrwa do czerwca 2013 roku. Zwracam się również z prośbą do rodziców o pomoc w zbieraniu niepotrzebnych i zużytych rzeczy.

 

Koordynator projektu

Bożena Tarnowska

|