Spotkanie przy Stole Wielkanocnym

Dorota Leń | Niedziela 01.04.2012 aktualizacja: 01.04.2012, 18:01
Śniadanie wielkanocne z pysznym żurkiem to tradycja Świąt Wielkanocnych. Identycznie było we wtorkowe przedpołudnie w Klubie Seniora w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Prusicach. Przy wspólnym stole zasiedli zgromadzeni goście na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Prusice Igorem Bandrowiczem.

Wchodząc do Sali Klubu Seniora było można zauważyć, że Święta Wielkanocne nadchodzą wielkimi krokami, o czym świadczyła dekoracja i klimat świąteczny oraz wspaniały zapach wielkanocnego żurku i innych specjałów.

Spotkanie przy Stole Wielkanocnym rozpoczęło się we wtorek 27 marca br. kilka minut po godz. 11.

Na uroczystości zgromadziły się Panie z Klubu Seniora, a także jeden z prusickich Kombatantów. Nie zabrakło również Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza, Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Prusice Zbigniewa Ziomka wraz z radnymi: Anną Dyjak, Czesławem Suchackim, Sławomirem Tomaszkiem i Marianem Radzikiem oraz Dyrektorki Publicznej Biblioteki w Prusicach Małgorzaty Wojtyry.

Uroczystego otwarcia śniadania dokonała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach Renata Cybulska – Kaczałko. Następnie Burmistrz Igor Bandrowicz wraz z Przewodniczącym Rady Zbigniewem Ziomkiem złożyli wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne, a Panią z Klubu Seniora na ręce Dyrektorki GOKiS wręczyli drobny upominek.

Gdy już wszyscy zasiedli do wspólnego śniadania został podany wielkanocny żurek, który wszystkim bardzo smaków. Nie zabrakło również tradycyjnego pasztetu, który uroczyście, dokładnie i równo pokroił Burmistrz. Podkreślono, że jeśli Włodarz Gminy ma wprawę w dzieleniu budżetu Gminy, to z tym łatwym zadaniem sobie świetnie poradzi.

Na wielkanocnym stole znalazły się również wędliny, a także doskonałe wypieki domowe. 

|