Spotkali się z Mikołajem na prusickim Rynku

Dorota Leń | Niedziela 20.01.2013 aktualizacja: 20.01.2013, 19:01
I Bieg w Poszukiwaniu Św. Mikołaja, blok zabawowy dla dzieci, spotkanie ze Świętym Mikołajem i rozdawanie paczek, pokaz fajerwerków, występ Zespołu Trębaczy Leśnych z Zespołu Szkół Leśnych z Milicza, a także występy zespołu „Etnovo”, Chóru „Vox Domini”, Scholi z Prusic, Zespołu Ludowego „Strupinianie” i stoiska Stowarzyszeń to niektóre z wielu atrakcji, które czekały na Prusickim Rynku na wszystkich w sobotę 15 grudnia na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

 

 

Tak wielkie przedsięwzięcie jakim był Jarmark Bożonarodzeniowy nie mogłoby się odbyć, gdyby nie pomoc sponsorów, takich jak:: Apteka „W Rynku”, Sławomir Zarentowicz, Radna Anna Dyjak, Radny Grzegorz Zając, Zakład Wodociągowy Związku Gmin Bychowo, Policjanci z Prusic, Ochotnicza Straż Pożarna z Prusic, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska, Bank Spółdzielczy w Obornikach Śląskich, Apteka Pod Lwem Maria Wróbel, Zakład Rolniczo-Przemysłowy Farmutil HS, Komenda Hufca ZHP w Żmigrodzie oraz Karkosz Jan

Podziękowania należą się również wszystkim,, którzy włączyli się w organizację wydarzenia oraz dbali o bezpieczeństwo, a także wystąpili na scenie.

Pyszne pierogi zostały przygotowane przez Panie z Klubu Seniora z Prusic, Gminną Bibliotekę Publiczną w Prusicach oraz Stowarzyszenie Razem dla Górowej na czele z Prezes Anną Dyjak.

W rolę Mikołajów, elfów, śnieżynek i pomocników św. Mikołajów wcielili się pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach, Radni Gminy, a także Mieszkańcy.

O doznania muzyczne dla uszu zadbali: Schola „Jeden Głos”, zespół Etnovo, Zespół Ludowy Strupinianie, Chór „Vox Domini” oraz Zespół Trębaczy Leśnych z Milicza.

Stoiska z pysznymi smakołykami świątecznymi, grzańcami i ozdobami świątecznymi należały do: GOKiS-u, Biblioteki, Harcerzy, Stowarzyszeń: „Aktywni” z Pawłowa Trzebnickiego, „Prusiczanin”, „Kroczynka”, „Vox Domini”, „Uniwersytet III Wieku”, „Młodzież z Budzicza”, „17 Stawów” ze Świerzowa, „Skokowiak”, „Jesteśmy Razem” z Piotrkowic, a także Szkół Podstawowych Skokowa i Piotrkowice, Przedszkolaki „Orliki” ze Skokowej i Zespół Szkół w Prusicach.

O opiekę medyczną podczas biegu zadbała Agnieszka Opałka, pielęgniarka koordynująca w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Prusicach, zaś nad bezpieczeństwem czuwali policjanci i strażacy.

Całą imprezę poprowadzili: Wioletta Drząszcz i Artur Bagiński.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc w tak wielkim i wspaniałym przedsięwzięciu. 

Więcej zdjęć ze Spotkania z Mikołajem i Jarmarku Bożonarodzeniowego można znaleźć na portalu społecznościowym facebook w galeriach zdjęć na profilach Gminy Prusice oraz Prusice24.pl, gdzie bardzo serdecznie zapraszamy.

 

FOTO: Dorota Leń, Marcin Leszczyński, Róża Popielarz,

Małgorzata Słota, Marzena Szustak 


|