Sposób na Rybę w Świerzowie

Dorota Leń | Niedziela 24.08.2014 aktualizacja: 24.08.2014, 15:29
W sobotę 9 sierpnia 2014 r. na terenie boiska sportowego w Świerzowie odbyła się już po raz czwarty impreza plenerowa pn. \"Sposób na rybę\" oraz Piknik Rodzinny. Wśród atrakcji odbył się konkurs kulinarny na najlepszą sałatkę z ryby. Na wszystkich czekało wiele atrakcji. W imprezie uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Prusice Zbigniew Ziomek, Radny Miasta i Gminy Prusice Michał Syrnik oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek gminnych,a także sołtys wsi Andrzej Syrnyk.

 

Stowarzyszenie 17 Stawów ze Świerzowa wspólnie z Gminą Prusice oraz Lokalną Grupą Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich zorganizowało IV Festyn "Sposób na Rybę", podczas którego zapewnionych zostało wiele atrakcji. Organizatorzy w programie przewidzieli m.in. szereg atrakcji dla najmłodszych, rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego „Sałatka rybna”, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oraz występy zespołów ludowych: Trzy Dęby z Borówka oraz Strupinianie.

Do konkursu kulinarnego na najlepszą sałatkę z ryby zgłoszonych zostało 20 potraw. Komisja konkursowa w składzie: Igor Bandrowicz – Burmistrz Miasta i Gminy Prusice, Janina Słota – Sołtys Strupiny oraz Katarzyna Jarczewska – Prezes Stowarzyszenia LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich oceniła smak, wygląd, nawiązanie do tradycji oraz oryginalny pomysł sałatek. Wszystkie potrawy konkursowe były bardzo pyszne.

Decyzja o przyznaniu nagród była bardzo ciężka, bo wszyscy zasłużyli na zwycięstwo, a jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Jednak wybrali najlepszych. I tak I miejsce zajęła Agata Syrnik ze Świerzowa, II miejsce Georgina Wiśniewska z Dębnicy, a III miejsce Wanda Grajewska z Morzęcina Małego.  


|