Skokowa ma nową drogę

Dorota Leń | Piątek 02.03.2012 aktualizacja: 06.03.2012, 14:13
Nowa Droga w Skokowej
Nowa Droga w Skokowej / UMiG Prusice
Mieszkańcy Skokowej i nie tylko od niedawna podróżują nową drogą gminną, która jako jako pierwsza została wykonana w najnowszej technologii, gdzie nowoczesna masa asfaltowa minimalizuje możliwość powstania kolein.

Przebudowany odcinek drogi - ul Żmigrodzkiej w Skokowej  ma długość 2,73 km. Łączy on drogę wojewódzką nr 342 z drogą powiatową w Piotrkowicach.


Remont drogi był planowany od dłuższego czasu i miał zostać wykonany w trzech etapach. Jednak informacja o dofinansowaniu od wojewody przyszła dopiero pod koniec października 2011 roku.

– Wtedy otrzymaliśmy pytanie czy uda nam się to zrobić w okresie zimowym – wyjaśnia Burmistrz Igor Bandrowicz kontynuując – Dzięki dobrej pogodzie realizacja inwestycji była możliwa.


W projekcie zaplanowano poszerzenie jezdni do 5,5 m na całym odcinku wraz z wykonaniem pobocza. Została także zbudowana kanalizacja deszczowa na odcinku wsi Skokowa. Ponadto z obu stron powstały chodniki z kostki betonowej w barwach gminy żółto - czarnych oraz zjazdy do posesji. Remont obejmował także posadzenie trawników.  Nowa droga jest też drogą dojazdową m.in. do stacji PKP czy też do niektórych wsi Gminy Prusice.


Jak podkreśla włodarz Gminy ta inwestycja to nie tylko korzyść dla mieszkańców wsi czy też gminy, ale dla wszystkich podróżujących nią.


Całkowity koszt inwestycji to ponad 2,6 mln zł, z czego połowa zostanie sfinansowana ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011, które to pozyskał Burmistrz Miasta i Gminy Prusice jeszcze w 2011 roku.


Wykonawcą inwestycji była firma Gembiak &Mikstacki z Krotoszyna.


– W najbliższym czasie na drodze pojawią się jeszcze dodatkowe prace poprawkowe, które wykonawca będzie musiał wykonać w ramach gwarancji – informuje Burmistrz Igor Bandrowicz.|