Sezon rowerowy w Gminie Prusice został otwarty!

UMiG Prusice | Środa 25.04.2012 aktualizacja: 26.04.2012, 07:47
W połowie kwietnia rowerzyści z naszego terenu otworzyli sezon rowerowy.

Mimo niesprzyjającej pogody spotkali się na rajdzie „rowerem bezpieczniej”.

Rodzinny wyjazd po terenie naszej gminy miał dystans około 17 km. Zmoknięci nieco sportowcy zakończyli spotkanie nauką pierwszej pomocy, przy użyciu fantoma. Dla każdego czekała także kiełbaska z grilla i dobra zabawa przy konkursach. 

Pogoda okazała się znacznie bardziej łaskawa podczas rajdu na orientację, który odbył się pod nazwą KURZBACH TROPY. Jest to tytuł nieprzypadkowy, gdyż ród Kurzbachów władał obszarami Żmigrodu, Prusic i Milicza w XVI w. Znany z awanturniczego i hulaszczego trybu życia, przyczynił się walnie do ukształtowania krainy Doliny Baryczy. To właśnie dzięki Kurzbachom możemy się obecnie cieszyć rozległymi stawami, które ród ten, nie stroniący od rozbojów i przemocy, zakładał i rozbudował.

Rajd na orientację, oprócz walorów sportowych i krajoznawczych, przybliżył ciekawostki, w które obfituje północna część naszego województwa!

W ramach imprezy został przeprowadzony Pierwszy Harcerski Rajd na orientację Powiatu Trzebnickiego.Imprezę wspierali Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Prusicach, wspomagając kotłem pysznej grochówki.

Do wyboru były trzy trasy, więc każdy mógł wybrać coś dla siebie.Sezon imprez sportowych został rozpoczęty. Przed nami jeszcze nie jedno wydarzenie w którym warto uczestniczyć.Zapraszamy do śledzenia naszej strony, na której regularnie informujemy o wydarzeniach, którymi warto się zainteresować.

KURZBACH TROPY

źródło: http://www.sbft.pl

|