Różany skwer w Strupinie w ramach inicjatywy lokalnej

Dorota Leń | Czwartek 17.10.2013 aktualizacja: 17.10.2013, 21:14
W środę 16 października 2013 r. odbyło się kolejne spotkanie dotyczące inicjatywy lokalnej w Prusicach. Miało ono formę szkolenia, podczas którego pojawiły się różne pomysły na inicjatywy lokalne.

Wśród pomysłów było: postawienie tablicy pamiątkowej oraz krzyża przy cmentarzu ewangelickim w Górowie, ogrodzenie placu zabaw w Krościnie Małej, zakup płytek i wykonanie nawierzchni pod boisko dla dzieci/młodzieży w Budziczu, remont schodów przy świetlicy wiejskiej we Wszemirowie, zagospodarowanie skarpy i placu pod ognisko  w Świerzowie, różany skwer w Strupnie, ,,witacz” dla gminy Prusice.

Podczas dyskusji omówiono każdy z pomysłów. W drodze głosowania wygrała propozycja zrobienia różanego skweru w Strupinie. Pomysł na inicjatywę będzie realizowany jako symulacja inicjatywy lokalnej przy wsparciu ze środków pochodzących z projektu ,,Fani Inicjatywy Lokalnej” realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej  w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Po przyjęciu przez Radę Miasta i Gminy Prusice, uchwały o realizację inicjatywy lokalnej, każdy mieszkaniec i mieszkanka Gminy Prusice będzie mogła składać wniosek o realizację zadania publicznego w formie inicjatywy lokalnej do Urzędu Miasta i Gminy Prusice.

Obecnie trwają prace nad inicjatywą lokalną w Strupinie. Zapraszamy do śledzenia informacji na stronie, aby dowiedzieć się więcej nt. planowanego wydarzenia.

Maria Zientarska

 


|