Prusobus kursuje po drogach gminy

Dorota Leń | Sobota 22.09.2012 aktualizacja: 22.09.2012, 22:56
Już od ponad miesiąca po drogach gminnych można spotkać kursującą komunikację miejską. PRUSOBUS na terenie gminy kursuje w poniedziałki, środy i piątki. Kurs przez Świerzów do Obornik Śląskich oraz kurs do Krościny Wielkiej jest codziennie.

Po kilku miesiącach na drogi Gminy Prusice powróciła komunikacja gminna. Od 27 sierpnia na sześciu trasach można spotkać jeżdżący żółty Prusobus.

Bus żywą reklamą Gminy

Organizacją komunikacji miejskiej zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. W tym celu został zakupiony nowy bus marki mercedes, który nabrał charakterystycznych dla naszej gminy barw i stał się „żywą reklamą” Gminy, dzięki czemu mieszkańcy bez problemu go rozpoznają.

Trasy i przystępne ceny biletów dla każdego

– Trasy zostały ułożone w taki sposób, aby każdy mieszkaniec mógł dojechać do Prusic. Ponadto na prośbę mieszkańców Gminy została również stworzona trasa do Obornik Śląskich – podkreśla Burmistrz Prusic Igor Bandrowicz.

Prusobus kursuje po sześciu trasach. Miejscem docelowym pierwszej i drugiej trasy jest Skokowa.

Jednak stacje pośrednie się różnią, gdyż pierwsza trasa prowadzi przez Dębnicę, Krościnę Wielką, Pększyn, Piotrkowice, Zakrzewo, Raszowice, Strupinę, Górowo, zaś druga przez Jagoszyce, Budzicz, Łęgów, Chodlewko, Borów, Borówek, Brzeźno, Wilkową i Golę.

Jeśli chodzi o trasę III to jej celem są Gąski przez Kaszyce Wielkie.

Trasa czwarta prowadzi przez Wszemirów do Pawłowa Trzebnickiego. 

Natomiast trasa piąta prowadzi aż do Obornik Śląskich przez Kopaszyn i Świerzów, zaś jeżdżący komunikacją miejską na trasie szóstej dojadą przez Dębnicę do Krościny Wielkiej.

Prusobus na pierwszych czterech trasach będzie kursował w trzy dni w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki (poza dniami świątecznymi). Natomiast na trasie V i VI komunikacja miejska kursuje przez cały tydzień.

Ceny biletów Prusobusa podczas kursów po gminie są niezwykle atrakcyjne. Podróż do 10 km. Kosztuje  2,50 zł, natomiast powyżej 10 km. cena biletu wynosi 4 zł.

ROZKŁAD JAZDY Z PRUSIC

ROZKŁAD JAZDY Z POSZCZEGÓLNYCH SOŁECTW

Możliwość wynajmu busa

We wtorki, czwartki, soboty i niedziele istnieje możliwość wynajmu PRUSOBUSA na różnego rodzaju wyjazdy, wycieczki, szkolenia, targi i nie tylko, gdzie za kilometr zapłaci się 3,60 zł (jest to cena brutto). 

|