Prusiczanki zwyciężyły

Dorota Leń | Piątek 25.05.2012 aktualizacja: 25.05.2012, 09:01
Anna Miszczuk i Kamila Hrycak, uczennice Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Prusicach zostały zwyciężczyniami powiatowego konkursu „Czy znasz swój powiat?”. Przyszłoroczna edycja w związku z tym odbędzie się właśnie w Prusicach.

We wtorek 17 kwietnia br. w Powiatowym Zespole Szkół w Trzebnicy odbył się  XI Powiatowy Konkurs Regionalny pt. „Czy znasz swój powiat?”.

– Konkurs ma już długoletnią tradycję i organizuje go szkoła, która zwyciężyła w jego poprzedniej edycji –opowiada Bożena Tarnowska, nauczycielka ZS w Prusicach, a jednocześnie jedna z opiekunek laureatek.


W tym roku szkolnym  w zmaganiach konkursowych uczestniczyło sześć szkół z powiatu trzebnickiego.

– Konkurs składał się z dwóch etapów – informuje Anna Muszczuk, zaś jej koleżanka Kamila Hrycak dodaje: – W pierwszym etapie wszystkie drużyny miały za zadanie przedstawić prezentację promującą  atrakcje turystyczne w ich gminie – w naszym przypadku oczywiście w Gminie Prusice.

Natomiast w drugim etapie rozwiązywano test wiedzy o powiecie ułożony przez firmę zewnętrzną zgodnie z formułą przyjętą przez Stowarzyszenie Oświatowe „Sowa”. 
W skład komisji konkursowej wchodzili opiekunowie – nauczyciele – drużyn, a nie jak zazwyczaj  niezaangażowani znani przedstawiciele regionu, działający na rzecz powiatu trzebnickiego.

Drużynę z Publicznego Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Prusicach reprezentowały  uczennice klasy III b; Anna Miszczuk i Kamila Hrycak przygotowane przez Panią Ewę Szustak-Leszczyńską i Panią Bożenę Tarnowską.
Uczennice w pierwszym etapie zajęły pierwsze miejsce, prezentacja  multimedialna promująca atrakcje turystyczne gminy Prusice i sposób jej przedstawienia, okazały się  najlepsze spośród sześciu prezentowanych z  powiatu trzebnickiego.

Drugi etap drużyna z Prusic podczas rozwiązywania testu zaledwie dwoma punktami przegrała z uczennicami reprezentującymi  Gimnazjum Sportowo-Językowe w Trzebnicy.

Ostatecznie w zmaganiach konkursowych uczennice z Publicznego Gimnazjum im. H. Sienkiewicza zajęły zaszczytne I miejsce i zgodnie z tradycją w następnym roku XII Powiatowy Konkurs Regionalny „Czy znasz swój powiat?” odbędzie się w Zespole Szkół w Prusicach.

- Konkurs przyczynił się w znacznym stopniu do popularyzacji wiedzy o kulturze własnego regionu, historii,  walorach turystyczno-krajoznawczych, społeczno-gospodarczych powiatu trzebnickiego.  Ponadto sprzyjał nawiązaniu kontaktów młodzieży ze środowiskiem lokalnym, regionalnym, oraz integracji młodzieży szkół powiatu trzebnickiego i promocji talentów – podkreśla Ewa Szustak-Leszczyńska, druga z opiekunek.

info

|