Prusiczanin wśród laureatów wojewódzkiego konkursu „Rysuję PROW 2007-2013” – I edycja

Dorota Leń | Piątek 04.01.2013 aktualizacja: 04.01.2013, 22:50
Marcin Dudek uczeń I klasy Publicznego Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Zespole Szkół w Prusicach został jednym z laureatów wojewódzkiego konkursu plastycznego „Rysuję PROW 2007-2013” – I edycja, gdyż zajął III miejsce w kategorii gimnazjalistów.

W listopadzie 2012 roku uczniowie klas 4-6 i I- III gimnazjum Zespołu Szkół  w Prusicach wzięli udział w I edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Rysuję PROW 2007-2013”.  

Organizatorem był Departament Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Na konkurs wpłynęło ponad 700 prac.

Zgodnie z regulaminem ilustracje uczniów dotyczyły realizacji projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (PROW 2007-2013) wdrażanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego tj. „Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa”, „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”, „Odnowa i rozwój wsi” oraz osi 4 Leader.

Ważnym aspektem konkursu była edukacja obywatelska, gdyż jego uczestnicy poznali możliwości rozwoju swoich środowisk lokalnych poprzez pozyskiwanie i wykorzystywanie środków Unii Europejskiej.

W grudniu komisja konkursowa wyłoniła laureatów, wśród których w kategorii gimnazjum III miejsce zajął uczeń klasy I  Publicznego Gimnazjum im. H. Sienkiewicza Zespołu Szkół w Prusicach - MARCIN DUDEK. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 14 grudnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu.

Marcin wraz z dyplomem otrzymał wspaniałe nagrody rzeczowe - ODTWARZACZ MP4 PHILIPS SA4MUS16KF GoGEAR MUSE 16GB, zawierające logo programu PROW gadżety - plecak, torbę, bluzę, koszulkę, czapkę, długopisy. Dodatkowo Zespół Szkół w Prusicach wyposażony został w 42 calowy TV.

Gratulujemy Marcinowi i życzymy dalszych sukcesów.

Lucyna Zalewska

Galerię prac wszystkich laureatów można obejrzeć na stronie:

http://www.umwd.dolnyslask.pl/obszarywiejskie/aktualnosci/artykul/konkurs-plastycznyrysuje-prow-2007-2013-i-edycja-rozstrzygniety/

 

FOTO: UMWD

|