Prusickie maski na \"Balu Maskowym\" na Stadionie Olimpijskim

Dorota Leń | Poniedziałek 04.06.2012 aktualizacja: 05.06.2012, 20:42
Uczniowie Zespołu Szkół w Prusicach zostali zaproszeni na środę 13 czerwca br. na próbę generalną widowiska \"Bal Maskowy\" na Stadionie Olimpijskim.

W styczniu 2012 r. uczniowie Zespołu Szkół w Prusicach: Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza oraz Publicznego Gimnazjum im. H. Sienkiewicza, włączyli się do wykonania masek karnawałowych, w ramach akcji charytatywnej „Dzieci - Dzieciom”, zorganizowanej przy współpracy Pani Ewy Michnik, Dyrektora Opery Wrocławskiej i Pani Beaty Pawłowicz, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

– Celem przedsięwzięcia jest pomoc dzieciom z ubogich rodzin i domów dziecka, poprzez sfinansowanie wyjazdów na letnie obozy sportowo-artystyczne. Zadanie uczniów polegało na wykonaniu masek karnawałowych, które zostały przekazane do Opery Wrocławskiej i będą sprzedawane wraz z biletami na widowisko operowe „Bal maskowy” G. Verdiego, organizowanego w czerwcu 2012 r. na Stadionie Olimpijskim, a także uczestnikom pochodu karnawałowego, który odbędzie się w przeddzień meczu polskiej reprezentacji we Wrocławiu – opowiada Lucyna Zalewska, nauczycielka w Zespole Szkół w Prusicach dodając: –  Będą to przedsięwzięcia towarzyszące odbywającym się we Wrocławiu rozgrywkom Euro 2012. Główną nagrodą dla szkół biorących udział w akcji jest udział w próbie generalnej spektaklu.

Z dolnośląskich szkół biorących udział w akcji wpłynęło łącznie ponad 20 000 masek.

Uczniowie klas 1-3 Zespołu Szkół w Prusicach wykonali 569 masek, klasy 4-6 i I-III gimnazjum – 1891. Razem nasi uczniowie przekazali 2460 masek i zdobyli nagrodę, którą jest zaproszenie na próbę generalną widowiska „Bal maskowy”, która odbędzie się 13 czerwca 2012r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu o godz. 10.00. 

|