Prusice w „Szlakiem Odry”

Dorota Leń | Niedziela 30.09.2012 aktualizacja: 30.09.2012, 16:55
W piątek 28 września na TVP 3 Wrocław w programie „Szlakiem Odry” został wyświetlony materiał o atrakcjach turystycznych w Urazie i Powiecie Trzebnickim wśród których znalazła się również Gmina Prusice z kościołem św. Jakuba, a także zrewitalizowanym Rynkiem i Ratuszem.

Program „Szlakiem Odry” to materiał, w którym widzowie każdego piątkowego odcinka przez dziennikarkę Annę Frąckowiak – Ostrejko są zabierani na fascynującą wycieczkę po wybranym odcinku Odry.

Widzowie w piątkowe wieczory mieli okazję zobaczyć już takie szlaki jak: „Oława – Siechnice”, „Miękinia – Malczyce”, „Brzeg Dolny – Ścinawa”, odcinek wrocławski, „Wińsko – Jemielno” oraz „Oława – Brzeg”. W ósmym odcinku przyszedł czas na szlak Odry „Uraz – Powiat Trzebnicki”.

Wśród atrakcji turystycznych na tym szlaku w programie telewizyjnym znalazły się Prusice. Materiał został nakręcony w poniedziałek 24 września.

 

Studentki przyjeżdżają do naszej Gminy na rowerach odwiedzając kościół św. Jakuba w Prusicach, w którym podziwiają tumbę grobową feldmarszałka hrabiego Melchiora von Hatzfeldta, którego głowa znajduje się w Prusicach, a serce w Niemczech w Laudenbach.

Następnie zwiedzające wraz z kamerą na suficie zauważają prawdziwą czaszkę, które nie wiadomo do kogo należy.

Po wizycie w prusickiej świątyni turystki wybierają się na prusicki Rynek, którym są bardzo zachwycone, ale jednak zadają pytanie kiedy trwające prace zostaną zakończone i czy na Rynku w Prusicach będą stojaki na rowery oraz kosze na śmieci.

 

Informację o tym, a także wiadomości o rewitalizacji Rynku i Ratusza oraz o możliwości uprawiania turystyki aktywnej otrzymują od opowiadającej im o wszystkim Doroty Leń z Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach.

TUTAJ MOŻNA ZOBACZYĆ PIĄTKOWY ODCINEK SZLAKIEM ODRY

Turystki po wizycie w Prusicach wraz z kamerą udały się do Żmigrodu.

Kto nie miał okazji obejrzeć tego ciekawego materiału w TVP 3 Wrocław, zachęcamy do zobaczenia materiału w Internecie na stronie internetowej TV.

|