Prusice już dzisiaj zostaną opanowane przez Rycerzy

Dorota Leń | Niedziela 14.09.2014 aktualizacja: 14.09.2014, 08:40
Już dzisiaj od godz. 13.00 zapraszamy na V Turniej Rycerski i Jarmark Cysterski, który ponownie odbędzie się na Rynku w Prusicach. Będzie się działo. Czeka wiele atrakcji. Gwiazda Wieczoru – zespół TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE.

Prusice Turniej Rycerski i Jarmark Cysterski goszczą na swoim pięknym rynku już po raz trzeci. Impreza z roku na rok cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest to wydarzenie zrzeszające wielbicieli walk, bitew i pokazów rycerskich, a także wielbicieli lokalnych wyrobów, artystów i twórców, a także Stowarzyszeń.

 

Dzisiejsza impreza jest podzielona na kilka cykli: walki, pokazy i turnieje rycerskie, jarmark cysterski oraz występy zespołów ludowych z terenu Powiatu Trzebnickiego „Ale Babki” z Czeszowa, „Malwy” z Kuraszkowa oraz „Strupinianie” ze Strupiny i „Trzy Dęby” z Borówka. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE

 

W programie poza walkami i pokazami rycerskim na zgromadzonych czeka wiele atrakcji: pokaz artylerii minimum trzy rodzaje broni wraz z objaśnieniami dla widzów, strzelanie z łuku dla dzieci przy wejściu do Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach, wioska rycerska przy Stoisku Stowarzyszenia z Taczowa Małego, zabawy plebejskie dla dzieci, pokazy rzemieślnicze, warsztaty muzyczne, rzeźba w drewnie na stoisku z Kielc, praca w glinie na warsztatach u Pani Lucyny Pawlak, prezentacje i sprzedaż wytworów lokalnych twórców i rzemieślników, m.in. miody, wystawa lokalnych producentów, Stowarzyszeń oraz artystów, ekspozycja średniowiecznej zagrody przygotowana przez Partnerstwo „Wspólnie dla Gminy Prusice” oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach, prezentacja wsi tematycznych LGD, możliwość podziwiania panoramy Gminy Prusice z Wieży Widokowej Ratusza Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach. Więcej informacji o spacerze na wieże widokową można się dowiedzieć w namiocie Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach.

 

Na stoisku Stowarzyszenia LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich czeka na zgromadzonych możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z V Turnieju Rycerskiego i Jarmarku Cysterskiego oraz z  Krainy Wzgórz Trzebnickich w bezpłatnym fotokiosku. W namiocie Gminy Prusice, Straży Miejskiej w Prusicach oraz w namiocie firmy Alba czeka szereg atrakcji dla najmłodszych i nie tylko. Od godz. 15 do 18 odwiedzający namiot firmy Alba oraz wszyscy zainteresowani zapoznają się z Ekodozorcą – prezentacja wzorowej segregacji śmieci.

 

Zapraszamy również do odwiedzania stoisk z Osolina, Bagna – Stowarzyszenie „Razem dla Bagna”, Morzęcina Małego – wioska ze szpinaku, Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka”, stoisko z warsztatami z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Prusicach. Na pyszne ciasto, kawę i inne smakołyki zaprasza Stowarzyszenie Prusiczanin do Kawiarenki pod Trzema Wieżami.

 

 

Organizatorami tego ciekawego wydarzenia są Gmina Prusice na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Prusice Igorem Bandrowiczem, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich na czele z Panią Prezes Katarzyną Jarczewską i całym Zarządem LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich oraz Powiat Trzebnicki na czele ze Starostą Robertem Adachem.

Impreza współfinansowana jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich”, budżetu Miasta i Gminy Prusice oraz budżetu Powiatu Trzebnickiego.

|