PRUSICE 5. SUPER GMINĄ

Dorota Leń | Niedziela 18.11.2012 aktualizacja: 18.11.2012, 20:19
Prusice wśród najlepszych Super Gmin
Prusice wśród najlepszych Super Gmin /
W piątek 16 listopada 2012 roku miesięcznik „Wrocławianin” obchodził Jubileusz z okazji wydania „100” numeru gazety. Uroczystą galę połączono z rozstrzygnięciem drugiej edycji plebiscytu „Śląska Super Gmina”. Gmina Prusice znalazła się wśród najlepszych super Gmin zajmując 5. Miejsce, a dyplom i statuetkę odebrała Wiceburmistrz Miasta i Gminy Prusice Kazimiera Rusin.

Plebiscyt Śląska Super Gmina to smsowy plebiscyt, w którym głosowali mieszkańcy i Czytelnicy miesięcznika „Wrocławianin” zarówno z województwa dolnośląskiego, jak i opolskiego. Redakcja „Wrocławianina” oba te regiony traktuje jako „jedna śląska kraina” i stąd nazwa Plebiscytu „Śląska Super Gmina”. Tegoroczna edycja odbyła się po raz drugi.

 

UMWD

 – Plebiscyt narodził się spontanicznie – mówiła podczas uroczystości Anita Tyszkowska, redaktor naczelna „Wrocławianina” dodając: – To taki prosty plebiscyt podczas, którego można się pochwalić. Slogany „Zagłosuj jeśli kochasz Swoją Gminę”, jeśli uważasz, że ona jest dobra, fajna. Zagłosuj na nią zadziałały to niesamowicie, gdyż każda gmina miała wiele swoich zwolenników.

 

Podczas piątkowej uroczystości Redaktor Naczelna Anita Tyszkowska wręczyła statuetki i dyplomy 15 najlepszym gminom z województwa dolnośląskiego i opolskiego, a także najlepszym powiatom.

Jeśli chodzi o Super Gminę to najlepszą gminą okazała się Gmina Wąsosz z województwa dolnośląskiego. Na drugim miejscu stanęła Gmina Olesno z województwa opolskiego. Trzecie miejsce to Wisznia Mała. Natomiast na czwartej pozycji znalazła się Gmina Rudniki, zaś miejsce piąte należało do naszej Gminy – Gminy Prusice. Statuetkę i dyplom wśród najlepszych odebrała Wiceburmistrz Miasta i Gminy Prusice Kazimiera Rusin.

UMWD

Sukces Gminy Prusice i Wisznia Mała, a także nominacja Gminy Zawonia to również spory sukces i zasługa tego, że wśród powiatów, tuż za powiatem wrocławskim, na II miejscy znalazło się Powiat Trzebnicki.

 

V Miejsce Gminy Prusice w Plebiscycie Śląska Super Gmina to tak naprawdę zasługa Czytelników "Wrocławianina", a przede wszystkim MIESZKAŃCÓW NASZEJ GMINY - GMINY PRUSICE, za co BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

 

FOTO: KAROLINA SZACHNIEWICZ,

UMWD

|