PRUSICCY KARATECY ROZPOCZYNAJĄ SEZON SUKCESAMI

Dorota Leń | Czwartek 21.03.2013 aktualizacja: 21.03.2013, 20:02
Zawodnicy Prusickiej sekcji Klubu Karate Surem wzięli udział w dwóch turniejach rozpoczynających sezon 2013. Pierwszy turniej odbył się w Cieszkowie. Ekipa Prusickiej sekcji w składzie: Przemysław Zdybel, Antoni Krasowski, Aleksander Krasowski, Jakub Podlewski i Miłosz Kardacz zaprezentowała się dobrze zdobywając 6 medali- Po dwa brązowe krążki w konkurencjach kata i kumite (walka) wywalczyli Aleksander Krasowski i Jakub Podlewski, trzecie miejsce w konkurencji kumite zdobył Antoni Krasowski, jeszcze jeden brązowy medal dorzucił Przemysław Zdybel w kata.

Start w XIX Ogólnopolskim turnieju Karate Dzieci i Młodzieży Dragon Cup 2013 w Środzie Wielkopolskiej był równie udany. W zmaganiach wzięło udział ponad 400 zawodników z klubów z całej Polski. 

Łącznie reprezentanci „ Suremu” zdobyli aż 15(!) medali z czego trzy przywieźli  zawodnicy z Prusickiej sekcji.  Rewelacyjnie spisało się rodzeństwo- Antoni, Aleksander i Maja Krasowscy, którzy zdobyli wszystkie trzy medale – powiedział trener Dawid Tomaszewski. Antek był bezkonkurencyjny w walkach rocznika 2003 deklasując swoich rywali i zdobywając złoty medal. O najwyższy stopień podium w konkurencji kumite rocznika 2000-2001 otarł się jego brat Olek, który jednym punktem przegrał walkę o wejście do finału ostatecznie zajmując trzecie miejsce. Również dobrze w rywalizacji wypadła ich siostra Maja zdobywając brązowy medal w kata juniorek.


Występy Prusickich zawodników w Dwóch pierwszych turniejach uważam za udane- dodaje Dawid Tomaszewski.  Sukcesy nie były by możliwe bez odpowiedniego przygotowania, z którym wiążą się nie tylko ciężka praca na treningach lecz również wyjazdy na obozy oraz inne turnieje. Oby tak dalej!

 

Dawid Tomaszewski

|