Potrójny sukces Dawida Tomaszewskiego

Dorota Leń | Niedziela 20.10.2013 aktualizacja: 20.10.2013, 15:40
W dniach 20 – 22.09.2013 r. w Żukowie koło Gdańska odbyły się XV Mistrzostwa Świata Karate Federacji Funakoshi Shotokan Karate Asociation, w których udział wzięło 750 zawodników z 17 krajów.

W rywalizacji brał także udział mieszkaniec Żmigrodu, instruktor karate w Prusicach Shotokan- Sensei Dawid Tomaszewski, który zdobył tytuł Mistrza Świata w dwóch konkurencjach Kata i Kumite. W pierwszej konkurencji Sensei Dawid pokonał zawodników z Norwegii i Ukrainy natomiast w Kumite zdeklasował swoich przeciwników z Norwegii i Wielkiej Brytanii. 


-Sukces cieszy tym bardziej, że jest to moje największe osiągnięcie w dotychczasowej karierze karate. Przed mistrzostwami zdałem także egzamin na czarny pas (1 dan), to bardzo zmotywowało mnie do zaciętej walki podczas Mistrzostw Świata - przyznaje Dawid Tomaszewski. 

Nie należy zapominać, że sukces Dawida nie był by możliwy bez wielu godzin ciężkich przygotowań, w których pomógł mu jego trener Sensei Krzysztof Glina (4 dan) z Rawicza, który również startował w Mistrzostwach i zajął drugie miejsce w konkurencji kata. 


-Treningi, na których przygotowywałem się z moim trenerem były bardzo ciężkie, niejednokrotnie do granic moich możliwości. Z pewnością sam nie był bym w stanie tak dobrze przygotować się do egzaminu i mistrzostw, dlatego chciałbym serdecznie podziękować mojemu trenerowi za pomoc. 

Karate w Polsce jest sportem niszowym, nie jest to jeszcze dyscyplina olimpijska, dlatego fundusze przekazywane na rozwój tego pięknego sportu, o ile w ogóle są to ich suma jest niewystarczająca nawet na pokrycie kosztów wyjazdu na tak ważne zawody jak Mistrzostwa Świata, nie wspominając o kilkunastu wyjazdach rocznie na turnieje krajowe, dwóch obozach (letnim i zimowym), szkoleniach instruktorów oraz zakupie sprzętu niezbędnego do uczestnictwa w ww. wydarzeniach. 

-Dlatego apeluję do lokalnych władz o rozsądny i sprawiedliwy podział funduszy na wszystkie dyscypliny sportowe, również te rozwijające się. Przecież nie jest tak, że ponad 90% dzieci i młodzieży interesuje się piłką nożną a te niecałe 10% wszystkimi innymi sportami- powiedział Dawid Tomaszewski.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Wszystkich, którzy chcieliby pójść w ślady Senseia Dawida zapraszamy na zajęcia Karate Shotokan do Żmigrodu, Prusic czy Obornik Śląskich a w najbliższym czasie również Trzebnicy. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej klubu- www.surem.pl .Ze sportowym pozdrowieniem, 
Dawid Tomaszewski

 

 

|