„Pogoda na Suma” doprowadziła prusicką publiczność do łez… radości

Dorota Leń | Niedziela 03.03.2013 aktualizacja: 03.03.2013, 19:59
Początek sezonu kulturalnego w Prusicach w tym roku rozpoczął się już w lutym. Prusice stały się po raz kolejny centrum kultury rozrywkowej, tym razem stało się to za sprawą Kabaretu Moralnego Niepokoju na czele z Robertem Górskim i Magdaleną Stużyńską - Brauer, którzy zgromadzoną publiczność w hali sportowej Zespołu Szkół w Prusicach rozbawili do łez podczas dwugodzinnego show.

Kolejne wydarzenie w Gminie Prusice pokazało, że mieszkańcy naszej Gminy i nie tylko są bardzo „spragnienie” kultury i wydarzeń kulturalnych i chcą, aby się coś działo. W hali sportowej Zespołu Szkół w Prusicach, która w sobotni wieczór 23 lutego zamieniła się w wielką salę widowiskową ze sceną, wystrojem, dobrym oświetleniem, a także nagłośnieniem i miejscami do siedzenia zgromadziło się ponad 700 osób zainteresowanych występem słynnej polskiej grupy kabaretowej.

 

Wszystko były przygotowane i zapięte na ostatni guzik na występ wielkich gwiazd. Oczywiście nie zabrakło wspaniałej publiczność, gdyż wszystkie miejsca były od początku do końca zajęte.

 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że występy kabaretowe zapoczątkowano w 2011 roku, kiedy Prusice odwiedził Marcin Daniec, w zeszłym roku publiczność bawił kabaret „Paranienormalni” zaś w tym roku „Kabaret Moralnego Niepokoju” w składzie: Magdalena Stużyńska – Brauer, Robert Górski, Rafał Zbieć, Mikołaj Cieślak i Przemysław Borkowski oraz zespół muzyczny: Bartłomiej Krauz grający na akordeonie i Wojciech Orszulak grający na gitarzę.

Nowy spektakl rozśmieszył prusicką publiczność

Kabaret Moralnego Niepokoju przed zgromadzoną publicznością zaprezentował się z nowym spektaklem „Pogoda na suma”, z którym w trasę ruszył w styczniu 2013 roku. Są to nowe, nieprezentowane wcześniej w telewizji utwory.

Artyści w trakcie występu zaprezentowali próbę generalną spektaklu w trakcie której, mylili teksty, gdyż całą noc grali w reklamach, wspominano Euro 2012 i kibicowanie, zwiedzano mieszkanie jednego z bohaterów, odegrano wyjazd na wakacje, a także staż w radiu oraz wiele innych kawałków, które dostarczyły publiczność wiele emocji i śmiechu.

Oczywiście nie zabrakło świetnie przygotowanych utworów muzycznych, które razem z występami tworzyły niezwykłą całość. Występ artystów został nagrodzony gromkimi brawami zgromadzonej publiczność i tradycyjnie nie obyło się bez bisów, a dokładniej dwóch bisów.

 

Artystą bardzo serdecznie za wspaniały występ i rozbawienie Prusic do łez podziękowali Sekretarz Miasta i Gminy Prusice Grzegorz Terebun, Dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach Renata Cybulska – Kaczałko oraz Artur Bagiński.

Występ zgromadził nie tylko mieszkańców naszej Gminy, ale także mieszkańców całego powiatu trzebnickiego, a nawet znaleźli się tacy, którzy przyjechali do nas z Wrocławia.

Organizatorami tego wspaniałego kulturalnego wydarzenia byli: Urząd Miasta i Gminy w Prusicach oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach.

Jak zapowiadają organizatorzy sobotni występ to początek roku kulturalnego w Prusicach, gdzie na mieszkańców czeka wiele wydarzeń. Już dzisiaj można powiedzieć, że jedna z największych imprez w naszej Gminie będzie miała miejsce w czerwcu i będą to oczywiście III Dni Prusic, które odbędą się w dnia 21 – 23 czerwca 2013 roku. Pierwszy dzień – piątek – 21 czerwca to Festiwal hiphopowy w Prusicach. O tym jakie atrakcje będą czekać na pruszczanin i pozostałych gości już wkrótce.

|