Place zabaw w naszej Gminie odebrane

Dorota Leń | Wtorek 10.04.2012 aktualizacja: 14.04.2012, 16:16
W ostatnim czasie na terenie Gminy Prusice zostały odebrane dwa place zabaw dla najmłodszych. Jeden z nich znajduje się przy ul. Rzemieślniczej w Prusicach. Natomiast drugi odebrany plac zabaw jest w Chodlewku. Oba miejsca zostały wyremontowane i uzupełnione o nowe urządzenia dla najmłodszych. Koszt każdej z inwestycji to ponad 36 tys. zł.

 

Pierwszy odebrany plac zabaw znajduje się w Prusicach przy ul. Rzemieślniczej. Jego odbiór miał miejsce w piątek 23 marca br. przez komisję pod przewodnictwem wiceburmistrz Kazimiery Rusin.

Na placu zabaw zdemontowano stare urządzenia (zestaw ze zjeżdżalnią, urządzenie sprawnościowe, drążki, huśtawka pojedyncza i podwójna), a na ich miejsce zamontowano nowe: bujak na sprężynie, karuzelę krzyżakową, huśtawki oraz zestaw zabawowy.
Poprawiona została także nawierzchnia na placu zabaw, a także naprawiono ogrodzenie.

Koszt tej inwestycji to ponad 36 tys. zł.

 


Natomiast plac zabaw w Chodlewku został odebrany w poniedziałek 2 kwietnia br. przez komisję w składzie: Kazimiera Rusin – wiceburmistrz Prusic, Krystyna Lis i Kamil Leśniak – Urząd Miasta i Gminy w Prusicach, Ryszard Nowak – sołtys Chodlewka i wykonawca zadania Piotr Sławiński dokonała odbioru placu zabaw w Chodlewku.

 

Na placu zabaw w Chodlewku w ramach remontu dokonano uzupełnienia wyposażenia urządzeń zabawowych. Nowe zabawki dla najmłodszych to: urządzenie ruchowe „młynek”, Karuzela Jaś, Zestaw rekreacyjny „Maja”, Mostek łańcuchowy, huśtawka ważka oraz słupek z tablicą i siatką do kosza „foka”.

 

Całkowity koszt zadania to ponad 36 tys. zł.

 

Wykonawcą inwestycji był Piotr Sławiński, właściciel firmy PHU „PIT” Piotr Sławiński z Jawora. 

|