Plac zabaw w Skokowej uroczyście otwarty

Dorota Leń | Sobota 04.04.2015 aktualizacja: 04.04.2015, 17:58
Pierwszy dzień wiosny, występy artystyczne przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Skokowej i najmłodszych z Punktu Przedszkolnego na Orliku w Skokowej, nowoczesny plac zabaw ubrany w balony, przecięcie wstęgi i nie tylko, a to wszystko za sprawą uroczystego otwarcia nowego placu zabaw w Skokowej, którego w środę 25 marca 2015 roku dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Prusice Zbigniew Ziomek, Radni Artur Bagiński i Józef Gruchała, Sołtys Skokowej Anna Korzeniowska, Dyrektor SP w Skokowej Andrzej Grzegorzewicz oraz Ci dla których został on zrobiony – dzieci. Poświęcenia nowego obiektu dokonał ks. Kazimierz Czuczoła. Mówi się, że nowy plac zabaw w Skokowej to nie tylko najnowocześniejszy obiekt dla dzieci na terenie Gminy Prusice, lecz na terenie całego powiatu trzebnickiego.

Od połowy marca 2015 roku mieszkańcy i dzieci ze Skokowej mają nowy plac zabaw przy kompleksie boisk sportowych „Orlik” na ul. Kościelnej wyposażony w bardzo nowoczesne i bezpieczne urządzenia zabawowe dla najmłodszych. Koszt inwestycji to ponad 399 tys. zł, z czego 80 tys. zł Gmina Prusice pozyskała w ramach „Wdrażania Lokalnych Strategii Rozwoju” w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Uroczyste otwarcie nowego obiekty odbyło się w środę 25 marca 2015 roku podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny dla uczniów Szkoły Podstawowej w Skokowej oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego na Orliku w Skokowej. Dzieci zaprezentowały ciekawe występy artystyczne, scenki aktorskie oraz pokazy taneczne. Plac zabaw na ten dzień został ubrany balonami przez najmłodszych z PP na Orliku wraz z wychowawczyniami i rodzicami.

Uroczystego przecięcia wstęgi i otwarcia placu zabaw dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Przewodniczący RMiG Prusice Zbigniew Ziomek, Dyrektor Szkoły Podstawowe w Skokowej Andrzej Grzegorzewicz, Radni Miasta i Gminy Prusice Józef Gruchała i Artur Bagiński, Sołtys Wsi Skokowa Anna Korzeniowska oraz najmłodsi, którym to nowy obiekt będzie służył przez lata. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Proboszcz Kazimierz Czuczoła.

Plac zabaw w Skokowej został wyposażony w nowoczesne urządzenia zabawowe: huśtawka wagowa typu „Tarantula”, łuk linowy, bujak typu „Delfin”, bujak typu „Statek”, zestaw zabawowy typu „Dżungla”, zestaw zabawowy typu „Wilk Morski”, łódź typu „Pirata” , zestaw typu „Statek duży” oraz huśtawka pojedyncza typu „Dżungla”.

Dodatkowo na placu zabaw została zamontowana infrastruktura dodatkowa typu: ławki parkowe, kosze na śmieci, tablica informacyjna z regulaminem oraz wycieraczka. Powierzchnia placu zabaw została wykonana z bezpiecznych nawierzchni. Plac zabaw został ogrodzony, a wokół niego powstał chodnik i została zasadzona zieleń.

- Inwestycja ma na celu podniesienie standardu życia mieszkańców na wsi Skokowa oraz jakości życia tego Sołectwa, a także zwiększenie poziomu integracji społecznej. Miejsce to stanie się centrum rekreacyjno – wypoczynkowym, przy którym będzie spotykała się społeczność lokalna – zaznacza Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz.

 

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Budowa placu zabaw w Skokowej”. Całkowita wartość inwestycji to ponad 399 tys. zł., z czego 80 000,00 zł pochodzi z dofinansowania w ramach „Wdrażania Lokalnych Strategii Rozwoju” w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA OBEJRZEĆ TUTAJ

|