Piłka nożna o zmroku czyli I Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prusickiego Orlika

Dorota Leń | Poniedziałek 21.10.2013 aktualizacja: 21.10.2013, 18:55
Piątek 18 października 2013r. to data I Nocnego Turnieju piłki nożnej o Puchar Prusickiego Orlika. Pomysłodawcami oraz organizatorami byli animatorzy orlika Artur Bagiński i Kamil Szydełko.

Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: Szkoły Podstawowe oraz Open. W obu tych grupach wiekowych zgłosiła się jednakowa liczba drużyn, odpowiednio pięć w młodszej kategorii i pięć w starszej. Młodzi piłkarze swoje zmagania rozpoczęli o godzinie 18:00. Grając system „każdy z każdym” czekało na nas wspaniałe widowisko przez 10 meczy.

Od pierwszego do ostatniego spotkania rywalizacja przynosiła mnóstwo emocji. Cieszy fakt, że poziom gry wszystkich zespołów był bardzo wyrównany, świadczy o tym fakt, że ostatni mecz pomiędzy zespołami Dolpasz I Skokowa oraz FC Maliny Prusice był meczem decydującym o I miejsce.

Wynik zakończył się remisem 2:2, lecz lepszy bilans bramkowy uzyskała drużyna ze Skokowej i to ona zwyciężyła I Nocny Turniej o Puchar Prusickiego Orlika w kategorii Szkół Podstawowych.

I miejsce Dolpasz I Skokowa
II miejsce FC Maliny Prusice
III miejsce Zorza I Pęgów
IV miejsce Dolpasz II Skokowa
V miejsce Zorza II Pęgów

 Kategoria OPEN przyniosła jeszcze większą rywalizacje co cieszyło liczne grono kibiców. Od początkowych meczy wyraźną przewagę miała drużyna „Jakubek i przyjaciele”, która po 2 spotkaniach zdobyła komplet punktów strzelając 10 bramek nie tracąc przy tym żadnej. Dobrze też radziła sobie drużyna z Borzęcina, która w meczu na szczycie zremisowała 2:2 i z dorobkiem 8 punktów uplasowała się na II miejscu. III miejsce przypadło drużynie z Kaszyc Wielkich , która w ostatnim meczu wywalczyła sobie miejsce na podium wygrywając w ostatnich minutach meczu z ekipą „Szejków”. Po Puchar zwycięzców I Nocnego Turnieju Piłki Nożnej w kategorii OPEN sięgnął zespół „Jakubka i przyjaciół”.

I miejsce „Jakubek i przyjaciele”
II miejsce „Orkan” Borzęcin
III miejsce Kaszyce Wielkie
IV miejsce „Szejkowie”
V miejsce „Bezimienni” Krościna Mała

 

GOKIS

 


|