Piknik Rodzinny na Prusickim Rynku

Dorota Leń | Niedziela 27.07.2014 aktualizacja: 27.07.2014, 16:41
W sobotę 28 czerwca 2014 roku na Rynku w Prusicach odbył się Piknik Rodzinny pod nazwą „Bezpieczna rodzina na wakacjach”.

Zaplanowane atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno, wśród dzieci, jak i dorosłych. Najwięcej radości maluchom przyniosła maskotka policji dolnośląskiej komisarz Lew, który pozował do zdjęć. Wśród zaplanowanych atrakcji było znakowanie rowerów, malowanie buzi, możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego i radiowozu Straży Miejskiej oraz wozu strażackiego. Można było zatańczyć Zumbę, poćwiczyć, namalować obrazek na temat„ Bezpieczna mama, bezpieczny Ja”, obejrzeć pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzić umiejętności jazdy rowerem na miasteczku rowerowym, posłuchać zasad zdrowego żywienia, posłuchać o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz jak rowerem bezpiecznie dojechać do celu. Wszystkie atrakcje cieszyły się zainteresowaniem wśród najmłodszych, a otrzymane nagrody ufundowane przez sponsorów za udział w konkursach dały dzieciom i dorosłym dużo radości.

 

– Składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji pikniku, a w szczególności Panu Burmistrzowi Igorowi Bandrowiczowi dzięki, któremu możliwa była realizacja przeprowadzenia pikniku – podkreślają Organizatorzy oraz dodają: – Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się organizacji i przebiegu imprezy w szczególności współorganizatorowi Centrum Zdrowia Emvit w osobach Katarzynie Gediga i Iwonie Grzeżułkowskiej, oraz prowadzącemu imprezę Panu Robertowi Błaszczyk z Radia Patrol, oraz sponsorom za przekazanie nagród. 

 

 

Organizatorami pikniku była Komenda Powiatowa Policji w Trzebnicy na czele z Panem Komendantem młodszym inspektorem Dionizym Dyjakiem, który osobiście objął patronat nad piknikiem, Centrum Zdrowia EMVIT z Trzebnicy, Szkoła Jazdy Gawlik. Partnerami pikniku był Urząd Miasta i Gminy Prusice, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach, Straż Miejska w Prusicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Prusicach, Prusickie Centrum Fitness oraz Stowarzyszenie Bike Falimy Team

 

 


|