Pasowanie na ucznia

Dorota Leń | Niedziela 20.10.2013 aktualizacja: 20.10.2013, 14:29
W czwartek 17 października 2013 roku w Szkole Podstawowej w Piotrkowicach (budynek w Strupinie) odbyła się wspaniała uroczystość „ Pasowania” na ucznia klasy I.

Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Później pierwszaki wzorcowo zatańczyli poloneza, po czym wychowawczyni kl. I p. Z. Jastrzębska przywitała serdecznie wszystkich przybyłych gości. Szczególnie miło powitała dobrą wróżkę.

Niestety pojawiła się także zła wróżka, która (za brak zaproszenia) zaczarowała dzieci w leniuszków. O mało co impreza nie została odwołana. Na szczęście z pomocą przyszła dobra wróżka, która wysłała uczniów do czterech krain (muzyki, pracy , miłości do Ojczyzny i mądrości) po zdobycie ich symboli. Dzieci wyruszyły w podróż, która zakończyła się sukcesem. Dzięki temu zły czar minął i spokojnie mogły złożyć przyrzeczenie. Ceremonii  pasowania na uczniów  dokonał p. dyrektor Mariusz Kiepul. Dyrektor pogratulował uczniom wspaniale zdanego egzaminu i życzył im sukcesów. Następnie  swoje „Ślubowanie” złożyli rodzice pierwszaków. Dopiero teraz nastąpiła wymarzona chwila- czas prezentów. Uczniowie kl. I nie byli w stanie  pomieścić ich w swoich rękach. Z pomocą przyszli im rodzice. Herbata, soki i ciasto bardzo smakowały strudzonym wędrowcom, gościom, rodzicom ,uczniom pozostałych klas oraz nauczycielom.

Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Cieszymy się bardzo ,że w strupińskiej szkole znów rozbrzmiewają dziecięce głosy. Że słychać je było także w świetlicy wiejskiej, ponieważ tam odbyło się „Pasowanie”. 

Zenobia Jastrzębska

|