Panie z Gminy Prusice świętowały

Dorota Leń | Niedziela 11.03.2012 aktualizacja: 11.03.2012, 22:43
Panie z Gminy Prusice świętowały
Panie z Gminy Prusice świętowały / Maria Cieślińska
„Kobieta to raj dla oczu, czyściec dla kieszeni i piekło dla duszy” - to jeden z ciekawych tekstów i życzeń wypowiedzianych w czwartkowe święto w kierunku Pań w Gminie Prusice w Dniu ich Święta. Nie obyło się bez kwiatków, ciasta i słodyczy, a także pięknych wierszy i występów artystycznych przygotowanych przez dzieci z całej Gminy Prusice.

Burmistrz Igor Bandrowicz w tym roku zaprosił wszystkie Panie Gminy Prusice począwszy od Wiceburmistrz przez radne, sołtyski, dyrektorki, kierowniczki, nauczycielki, pracownice różnych instytucji, nauczycielki i urzędniczki na Program Artystyczny z okazji Dnia Kobiet, który odbył się w czwartek w Restauracji Riviera.

Na Sali oczywiście jak przystało na ten dzień przeważały Panie, ale nie zabrakło też Panów. Znaleźli się Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Prusice Zbigniew Ziomek, Sekretarz Gminy Prusice Wojciech Hoffman, Skarbnik – Konrad Buczek, radny powiatowy Sławomir Zarentowicz, kierownik ZGKiM Jarosław Brodala, kierownik ośrodka zdrowia w Prusicach Adam Gubernat oraz dyrektorzy szkół Andrzej Grzegorzewicz i Stanisław Mazur. To właśnie Ci ostatni w związku z nieobecnością Burmistrza przejęli stery w prowadzeniu imprezy i przywitali bardzo serdecznie wszystkie „Prusiczanki”.

 

W ramach Programu Artystycznego dla Pań zostało przygotowane wiele atrakcji od tych najmłodszych dzieci do tych najstarszych. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Calineczka” w Prusicach. Później dla wszystkich Pań wystąpiły najmłodsze pociechy z Punktu Przedszkolnego działającego na „Orliku” w Skokowej. Swoje programy artystyczno – poetycko – muzyczne zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Prusicach, Szkoły Podstawowej w Skokowej i Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach. Tego dnia do całej płci pięknej padło wiele miłych i życzliwych słów. A wszystkie występy podkreślały, że życie bez kobiet byłoby nudne.

Natomiast Przewodniczący Rady Zbigniew Ziomek i radny powiatowy Sławomir Zarentowicz złożyli wszystkim Kobietom najlepsze życzenia od Burmistrza Igora Bandrowicza i podkreślili, że zainicjowane przez niego w tym roku obchody tego dnia właśnie w taki sposób, są po raz pierwszy, ale nie ostatni.

Na koniec wszystkie Panie dostały coś słodkiego – przepyszną szarlotkę na gorąco i torta oraz jak przystało na ich Święto – kwiatka.

Współorganizatorami uroczystości był Zespół Szkół w Prusicach, Szkoła Podstawowa w Skokowej i Szkoła Podstawowa w Piotrkowicach.

|