Niedługo otwarcie Prusickiego Centrum Fitness

Dorota Leń | Wtorek 03.12.2013 aktualizacja: 03.12.2013, 10:54
Już w tym miesiącu oddane do użytku zostanie Prusickie Centrum Fitness. W chwili obecnej trwają odbiory końcowe prac budowlanych prowadzonych na obiekcie. Podpisane zostały również umowy na dostawę sprzętu sportowego, który na dniach trafi do Prusic.

Prusickie Centrum Fitness powstaje w budynku Zespołu Szkół w Prusicach przy ulicy Żmigrodzkiej. Wejść do obiektu będzie można od strony Orlika, niezależnie od reszty szkoły. Prusickie Centrum Fitness składać się będzie z dwóch części – części głównej oraz sali fitness.

Sala fitness powstała z przebudowy starych szatni. Dzięki niej, dzieci z Zespołu Szkół w godzinach szkolnych, otrzymają nowoczesną salę do zajęć nauki wychowania fizycznego wyposażoną w sprzęt do ćwiczeń, rzutnik multimedialny oraz nagłośnienie. Natomiast popołudniu na sali odbywać się będą zajęcia grupowe Prusickiego Centrum Fitness, takie jak:  zumba, step, TBC, pilates czy też nowoczesny Indoor Cycling, czyli jazda na rowerku stacjonarnym przy rytmach muzyki oraz wyświetlanych filmach, które sprawią, że uczestnicy poczują się jakby jechali ulicami Madrytu czy też malowniczymi trasami w Wielkim Kanionie w USA.

PCF będzie mieć w swojej ofercie również zajęcia „zdrowy kręgosłup” oraz taneczne dla dzieci i dorosłych.

- Chcemy aby z Prusickiego Centrum Fitness korzystali wszyscy mieszkańcy Gminy niezależnie od wieku, dlatego planujemy zajęcia zarówno dla najmłodszych, jak i dla mieszkańców w wieku 50+ - zaznacza Burmistrz Igor Bandrowicz.

Część główna składać się będzie z siłowni, gdzie  oprócz maszyn siłowych, znajdować się będą rowerki stacjonarne, maszyny eliptyczne, ergowiosła oraz nowoczesne bieżnie z monitorami, które w zależności od tego, co będziemy chcieli oglądać, wyświetlą nam wizualizację trasy, ulubiony program tv, pozwolą sprawdzić pocztę e-mailową, a nawet pochwalić się swoim treningiem na Facebooku.

Z urządzeń będzie można skorzystać przy dźwiękach energicznej muzyki oraz obrazach wyświetlanych na zamontowanych w sali telewizorach. Po wysiłku będzie można się odprężyć w SPA, gdzie oprócz sauny, będzie można położyć się na leżaku i nabrać sił przy relaksacyjnej muzyce oraz ściance solnej. Po wszystkim będziemy mogli jeszcze porozmawiać ze znajomymi przy kawie i napojach serwowanych w recepcji.

Całkowicie przebudowane zostały również szatnie i korytarz, w których powstaną miejsca do odpoczynku po treningu.

- Chcieliśmy stworzyć miejsce na wysokim poziomie zarówno wizualnym, jak i funkcjonalnym, dlatego do dyspozycji ćwiczących oprócz maszyn zostaną oddane strefa SPA i minibar. Ćwiczącymi opiekować się będą trenerzy, którzy doradzą, dostosują obciążenia i trening do możliwości ćwiczącego, dlatego każdy nawet nowicjusz będzie się tam czuł dobrzedodaje Bandrowicz. 

Do PCF wejść będzie można na dwa sposoby: zakupując wejście jednorazowe bądź miesięczny  karnet OPEN, którego cena oscylować będzie w granicach 50 zł. Karnet upoważniać będzie do nieograniczonej liczby wejść na siłownię i zajęcia grupowe, na które zapisać się będzie można poprzez Internet, telefonicznie lub na miejscu.

Gmina Prusice złożyła również wniosek na dofinansowanie opisanego zadania do Ministerstwa Sportu i Turystyki , z którego może odzyskać 33% poniesionych środków. W chwili obecnej wniosek jest w trakcie oceny, jednak wyniki będziemy znać jeszcze w tym miesiącu. Ponadto inwestor chce odzyskać z tego przedsięwzięcia podatek VAT, co zmniejszy jego koszt co najmniej o 50%.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż powstający fitness będzie najnowocześniejszym i najlepiej wyposażonym obiektem tego typu w okolicy. Wielkie otwarcie już niebawem. Serdecznie zapraszamy.

Kamil Leśniak

|