Nie ma szczęścia bez miłości w Strupinie

Dorota Leń | Sobota 27.10.2012 aktualizacja: 27.10.2012, 22:09
Katarzyna Stankowska to wokalistka z czołówki polskiego jazzu, która wystąpiła w Kościele p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Strupinie w ramach XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

W ostatnią niedzielę września odbył się drugi z koncertów MFMKiO w Gminie Prusice, a dokładniej w Strupinie. W świątyni wszystkich zgromadzonych wielbicieli jazzu i nie tylko przywitała Katarzyna Stankowska z piosenkami Władysława Szpilmana w koncercie pod nazwą „Nie ma szczęścia bez miłości”. Wszystkie utwory zostały wykonane w jazzowych aranżacjach.

Tak wielka artystka, jak Katarzyna Stankowska urodziła się we Wrocławiu, a swoje pierwsze kontakty z improwizacją i jazzem rozpoczęła jeszcze w czasach licealnych. Jest laureatką I nagrody Konkursu Wokalistów Jazzowych Zamość 2001. Zdobyła nagrodę indywidualną podczas Festiwalu Jazz nad Odrą 2000 za najciekawszą interpretację piosenki o Wrocławiu. Reprezentowała Region Dolnośląski na Międzynarodowej Wystawie EXPO 2000 w Hanowerze, a także koncertowała również w Czechach i na Słowacji. Często można ją usłyszeć w roli solistki w Big-Bandzie Aleksandra Mazura.

 

Koncert jazzowej wokalistki wszystkich zgromadzonych w strupińskiej świątyni pozytywnie zachwycił i potwierdził, że w Kościele można słuchać różnego typu muzyki.

 

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja Festiwalu, która w niedzielą 28 października 2012 roku dobiega końca została dofinansowana ze środków Województwa Dolnośląskiego i odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca oraz Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego Mariana Gołębiewskiego. Patronat Regionalny nad Festiwalem objął wieloletni przyjaciel Festiwalu Poseł na Sejm Rzeczypospolite Polskiej Marek Łapiński.

Gwiazdą ostatniego koncertu w ramach Festiwalu będzie zespół „Raz Dwa Trzy”, który wystąpi o godz. 16.00 w Bazylice Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy

 

|