Najlepsze ciasta jabłkowe w Pawłowie Trzebnickim

Dorota Leń | Niedziela 28.10.2012 aktualizacja: 28.10.2012, 10:11
W sobotę 6 października już po raz trzeci na świetlicy wiejskiej w Pawłowie Trzebnickim zakrólowały jabłka oraz pyszne wypieki z nimi, a to za sprawą 3. Święta Jabłka i Szarlotki. Tegoroczną nowością była loteria fantowa – zbiórka publiczna na remont Kościoła Św. Ap. Piotra i Pawła w Pawłowie Trzebnickiego, podczas którego sprzedano wszystkie przygotowane losy.

Pawłów Trzebnicki od trzech lat w październiku słynie z organizacji Święta Jabłka i Szarlotki. W tym roku nie było inaczej, gdyż przy świetlicy wiejskiej odbywała się impreza z wieloma atrakcjami dla najmłodszych i występami lokalnych muzyków na specjalnie ustawionej na ten dzień scenie. 

Na scenie wystąpili: Zespół Ludowy Strupinianie, a także Monika Słomska, Estera Wrona i Klaudia Adamus. 

Natomiast we wnętrzu świetlicy na zgromadzonych czekała prawdziwa rozkosz dla duszy – przepyszne ciasta i wypieki z jabłkami.

 

– Do tegorocznego konkursu wpłynęło 15 zgłoszeń – podkreśla Joanna Wiraszka, członek Zarządu Stowarzyszenia „Aktywni” z Pawłowa Trzebnickiego dodając: – Wszystkie przygotowane smakołyki były naprawdę bardzo pyszne i estetycznie przygotowane.

Jury w składzie: Joanna Wiraszka – Stowarzyszenie „Aktywni” z Pawłowa Trzebnickiego, Igor Bandrowicz – Burmistrz Miasta i Gminy Prusice, Zbigniew Ziomek – Przewodniczący Rady Miasta i Gminy w Prusicach, Katarzyna Jarczewska – Prezes Stowarzyszenia LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich, Dominika Łasica – Starostwo Powiatowe, Michał Rudnicki mieszkaniec Pawłowa Trzebnickiego oraz Adam Baranowski i Tomasz Szczurek – strażacy z OSP Pawłów Trzebnicki mieli bardzo ciężki „orzech do zgryzienia”.

Jak sami podkreślili wszystkie konkursowe wypieki były tak wyśmienite, aż palce lizać. Jednak wybrali te najlepsze. I tym samym w tym roku zwycięzcą został Krzysztof Kaczałko z Prusic, który otrzymał mikser. II miejsce zdobył Zespół Ludowy „Strupinianie” wygrywając blender, a na najniższym stopniu podium znalazła się Marta Kulej z Pawłowa Trzebnickiego, która dostała blachę do ciast. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Stowarzyszenie LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich.

 

 

Oprócz konkursu na najlepszą szarlotkę w trakcie imprezy trwała loteria fantowa – zbiórka publiczna, z której zebrany dochód zostanie przeznaczony na remont Kościoła Św. Ap. Piotra i Pawła w Pawłowie Trzebnickim. Jak się okazuje wszystkie przygotowane 338 losów zeszło bardzo szybko. Koszt losa to jedyne 10 zł. Natomiast wśród nagród głównych w loterii fantowej znalazły się rower o wartości 800 zł ufundowany przez Burmistrza Igora Bandrowicza, mikrofala przez Zbigniewa Ziomka, kolacja w restauracji i zabiegi w Spa w Hotelu Trzebnica przez Leszka Mroczkowskiego, a także inne atrakcyjne rzeczy.

Wielbiciele jabłek również mogli nabyć te pyszne owoce, gdzie kilogram kosztował jedyne symboliczne 2 zł.

 

Organizatorami tegorocznej, już trzeciej edycji byli: Stowarzyszenie „Aktywni” w Pawłowie Trzebnickim, Starostwo Powiatowe w Trzebnicy, Gmina Prusice, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich.

 

Święto Jabłka i Szarlotki to cykliczna impreza Gminy Prusice, która co roku odbywa się w Pawłowie Trzebnickim. W związku z tym Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają w przyszłym roku w październiku ponownie do Pawłowa. 

FOTY: STOWARZYSZENIE LGD KWT,

DOMINIKA ŁASICA - STAROSTWO POWIATOWE W TRZEBNICY

|