Muzyczna podróż u św. Jakuba w Prusicach

Dorota Leń | Poniedziałek 14.10.2013 aktualizacja: 14.10.2013, 19:50
W niedzielę 13 października 2013 roku w Kościele p.w. św. Jakuba w Prusicach wystąpił Fluent Ensemble (akordeon, saksofon) z programem Muzyczna Podróż w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

W ramach XX Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej na terenie Gminy Prusice zostały zaplanowane przez Organizatorów trzy koncerty. Jeden z nich odbył się w niedzielę 8 września br. w Kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w Pawłowie Trzebnickim. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili: Anna Pietrzak - gitara, The Filmharmony Quartet oraz gościnnie Julieta Gonzalez Springer – kastaniety.

Kolejny miał miejsce w niedzielę 29 września w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Strupinie. Artystami tego wydarzenia będą Georgij Agratina (fletnia pana, cymbały) oraz Robert Grudzień – organy z programem „Muzyczna Ballada Europy”.

Natomiast ostatni koncert odbył się w minioną niedzielę 13 października 2013 roku o w Kościele św. Jakuba w Prusicach pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza. Wystąpił Fluent Ensemble (akordeon + saksofon) z programem „Muzyczna podróż”.

|