„MultiSport” – na Dolnym Śląsku ruszyła druga edycja!

UMiG Prusice | Poniedziałek 13.04.2015 aktualizacja: 13.04.2015, 08:18
Gmina Prusice od lutego 2015 r. uczestniczy w projekcie \"MultiSport\" - programie systematycznej aktywności sportowej dla klas 4-6 szkół podstawowych. \"MultiSport\" realizowany jest przez Dolnośląską Federację Sportu we Wrocławiu, a dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Sukces programu „MultiSport” pokazuje, że zróżnicowane zajęcia w ciekawej formie przekonają do aktywności fizycznej nawet najbardziej opornych. Póki jest zapał – warto to wykorzystać!

Na Dolnym Śląsku II edycja programu realizowana jest w 82 gminach i w sumie weźmie w niej udział ok. 2000 dzieci. Warto dodać, że w naszym województwie w tym roku powstało aż 45 nowych grup. W realizację projektu MultiSport zostało zaangażowanych 105 trenerów, którzy prowadzą zajęcia w 100 grupach na terenie województwa. Jest to tylko odsetek ze zgłoszeń, które do nas spłynęły, chętnych do udziału w II edycji programu było aż 241 grup z 84 gmin! Dużo więcej niż w roku ubiegłym. Uczniowie sześciu szkół z gmin: Legnica, Twardogóra, Strzegom i Męcinka biorą dodatkowo udział w badaniach wad postawy. Badania zostaną powtórzone w tej edycji, a ich wyniki posłużą celom profilaktycznym. 


Dokładne informacje o programie można przeczytać tutaj oraz na stronie internetowej www.multi-sport.pl.

Cieszymy się, że również dzieci z Naszej Gminy biorą udział w projekcie.


|