Moje zdrowie w moich rękach

Dorota Leń | Wtorek 13.11.2012 aktualizacja: 13.11.2012, 17:56
Celem akcji jest propagowanie edukacji prozdrowotnej i higienicznego trybu życia. W związku z tym 25 października 2012 r gimnazjaliści oraz uczniowie klas IV - VI naszej szkoły wzięli udział w tym wydarzeniu. Na holu została przygotowana dekoracja z przewodnim mottem: Dni Kultury Zdrowia 2012 \" Moje zdrowie w moich rękach\"w Zespole Szkól w Prusicach oraz kosze ze świeżymi owocami i warzywami.

Uczniowie wysłuchali przez radiowęzeł krótkiej pogadanki pt. „ Kolory w warzywach i owocach” oraz „ Ćwicz kolego i koleżanko ćwicz...”. Na drzwiach klas lekcyjnych zostały przyczepione hasła o zdrowym stylu życia. W tym dniu każdy mógł zakupić za symboliczną kwotę 1 zł. soki owocowe, świeżę owoce oraz wodę niegazowaną.


Wszystkie zdrowe artykuły spożywcze cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Jak to mówią: „W zdrowym ciele, zdrowy duch! Uczniowie nosili również w tym dniu ciekawe i kolorowe emblematy z owocami i warzywami. Przedstawiciele samorządów klasowych prezentowali się w barwnie ozdobionych kapeluszach, które symbolizowały źródło zdrowia. Wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy!

Opiekunowie samorządu: W. Drząszcz, A. Kuźmenko

Pedagog : A. Garula

 

|