Młodzi piłkarze zagrali na boisku w Skokowej

Dorota Leń | Środa 16.05.2012 aktualizacja: 16.05.2012, 11:58
Podczas tegorocznej Majówki w Skokowej odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci w wieku szkół podstawowych, w którym wzięło udział aż 5 drużyn. Najlepsi okazali się młodzi piłkarze ze Skokowej.

Pierwsza ekipa reprezentowała Prusice, które utworzyły dwa zespoły odpowiednio Prusice I i Prusice II. Nie zabrakło również  gospodarzy turnieju, drużyny Skokowej, a także gościnnie udział wzięła drużyna z Piotrkowic jak i również zespół utworzony z połączenia kilku wiosek takich jak: Borów, Borówek, Brzeźno i Chodlewko pod nazwą Czesław Team (od trenera ekipy radnego Czesława Suchackiego).

Każda z drużyn zmierzyła się z sobą w bezpośrednim pojedynku. W pierwszym otwierającym turnieju spotkaniu gospodarze pokonali 2:0 drużynę Prusice I, robiąc pierwszy krok w roli faworytów do zwycięstwa. Kolejny mecz to konfrontacja Piotrkowic oraz Teamu Czesława. Mecz zakończył się skromnym wynikiem 1:0 dla Piotrkowic.

Trzeci mecz turnieju to bratobójcze spotkanie Prusic, w którym zwycięsko wyszła I drużyna pokonując swoich kolegów aż 9:1. Gospodarze podejmujący drużynę Czesława nie dali żadnych szans wygrywając 5:1. Podobnym wynikiem zakończył się mecz Prusic II i Piotrkowic, w którym Ci drudzy wygrali 6:1.

Niestety bardzo gościnna drużyna Czesław Team uległa tym razem Prusicom I 3:1. Wydawało by się że tuż po półmetku sprawa zwycięzcy jest łatwa, jednak nie było to takie proste. W bezpośrednim pojedynku Skokowej oraz Piotrkowic padł remis 3:3. Zatem drużyna z Piotrkowic wystąpiła tu w roli „czarnego konia” zawodów. Warto wspomnieć, że tą ekipę jako trener również prowadził radny Janusz Łesak. Ósme spotkanie turnieju to mecz o przysłowiową pietruszkę, bowiem obie ekipy zarówno z Prusic II jak i Team Czesława nie zgromadziły na swoim koncie do tej pory żadnego punktu. Ten pojedynek był jednak z minimalną przewagą dla podopiecznych Czesława, którzy skromnie 1:0 pokonali swoich rywali. Mecz na szczycie pokazał, iż talent trenerski Janusza Łesaka nie może zostać zmarnowany, a jego drużyna pokonała 2:1 Prusice I. Uwieńczeniem turnieju było spotkanie piłkarzy ze Skokowej oraz drugiej drużyny z Prusic. Ci pierwsi urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki wygrywając 10:0!

Po tym także pojedynku został wybrany król strzelców turnieju , a został nim Dominik Figura z 9 bramkami na swoim koncie. Dwie drużyny zarówno ze Skokowej jak i Piotrkowic uplasowały się razem na I miejscu z taką samą ilością punktów, jednak lepszy stosunek bramek miała drużyna miejscowych co przeważyło o szali zwycięstwa. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Karol Szyszka z drużyny Prusic I.

WYNIKI:

1. Prusice I – Skokowa 0:2

2. Czesław Team – Piotrkowice 0:1

3. Prusice II – Prusice I 1:9

4. Skokowa – Czesław Team 5:1

5. Prusice II – Piotrkowice 1:6

6. Prusice I – Czesław Team 3:1

7. Piotrkowice – Skokowa 3:3

8. Czesław Team – Prusice II 1:0

9. Piotrkowice – Prusice I 2:1

10. Skokowa – Prusice II 10:0

 

I miejsce Skokowa

II miejsce Piotrkowice

III miejsce Prusice I

IV miejsce Czesław Team

V miejsce Prusice II

 

 


 

Kamil Szydełko

|