Mikołaj i Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku w Prusicach

Dorota Leń | Środa 01.01.2014 aktualizacja: 01.01.2014, 20:19
W niedzielę 1 grudnia 2013 roku Prusice odwiedził Mikołaj z prezentami dla najmłodszych. Na Rynku w Prusicach miał miejsce Jarmark Bożonarodzeniowy, a wśród wydarzeń dodatkowych znalazły się: II Bieg w Poszukiwaniu Św. Mikołaja, blok zabawowy dla dzieci, uroczyste zapalenie choinki, pokaz fajerwerków, występ zespołu Victri Bells, koncert kolęd w wykonaniu Chóru Vox Domini, Kapeli Ludowej „Trzy Dęby z Borówka” oraz Zespołu Ludowego „Strupinianie”.

 

 

 

 

Tak wielkie przedsięwzięcie jakim był Jarmark Bożonarodzeniowy nie mogłoby się odbyć, gdyby nie pomoc darczyńców, takich jak: Farmutil, ZPB Kaczmarek, Apteka pod Lwem Maria Wróbel, Firma Wodex Józef Hrycak, Firma Tarczyński, Zakład Wodociągowy Związku Gmin Bychowo, Sklep „Rabat”, Pieprzyk, p. Franciszek Płonka oraz Agnieszka Twardowska – Restauracja Riviera.

Podziękowania należą się również wszystkim,, którzy włączyli się w organizację wydarzenia oraz dbali o bezpieczeństwo, a także wystąpili na scenie.

Pyszne pierogi i barszcz zostały przygotowane przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach, Stowarzyszenie Prusiczanin oraz Stowarzyszenie Razem dla Górowej na czele z Prezes Anną Dyjak i mieszkankami Górowej. 

W rolę Mikołajów, elfów, śnieżynek i pomocników św. Mikołajów wcielili się pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach, Radni Gminy, a także Mieszkańcy.

Stoiska z pysznymi smakołykami świątecznymi, grzańcami i ozdobami świątecznymi należały do: stowarzyszeń oraz szkół z terenu Gminy Prusice.

O opiekę medyczną podczas biegu zadbał Zakład Opieki Zdrowotnej w Prusicach, zaś nad bezpieczeństwem czuwali policjanci i strażacy.


Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc w tak wielkim i wspaniałym przedsięwzięciu. 

Więcej zdjęć ze Spotkania z Mikołajem i Jarmarku Bożonarodzeniowego można znaleźć na portalu społecznościowym facebook w galeriach zdjęć na profilu Gminy Prusice pod adresem: https://www.facebook.com/gminaprusice, gdzie bardzo serdecznie zapraszamy.

 

Odnośnie zdjęć dzieci ze Św. Mikołajem w razie pytań prosimy o kontakt na adres mailowy p.grzyb@prusice.pl

|